| |
Zagrożenie!
Eksplozja ciepła rozpocznie marzec. Temperatura osiągnie psychologiczny próg. Pogoda zachwyci i zmartwi Polaków

Eksplozja ciepła rozpocznie marzec. Temperatura osiągnie psychologiczny próg. Pogoda zachwyci i zmartwi Polaków

Z wielkim zainteresowaniem sprawdzamy najnowszy prognozy temperatury dla Polski, w tym szczególnie na początek marca. Wygląda na to, że mówić będziemy o dosłownej eksplozji ciepła szczególnie w środkowej i częściowo południowej i południowo wschodniej Europie. Fala ciepła nadciągnie i szybko nie odejdzie. Termometry w wielu regionach wskażą 15-19 st. C., a lokalnie możliwe jest osiągnięcie lub przekroczenie psychologicznego progu 20 st. C. Wówczas taki dzień oficjalnie zaliczamy do ciepłego.

Wczesne wiosenne ciepło ogarnie Polskę. Prognozowana temperatura, 1 marca 2024

Eksplozja ciepła sięgnie Polski, pogoda zachwyci i zmartwi marzec 2024

Temperatury w Polsce ponownie zaczynają się robić coraz bardziej wiosenne. Przykładem ostatniej doby jest Zamość, gdzie zanotowano 15,4 st. C. oraz Tarnów z temperaturą 15,1 st. C. W najbliższych dniach temperatury szczególnie w regionach południowo wschodnich i miejscami południowych kraju będą jeszcze wyższe i miejscami sięgną nawet 16-18 st. C. Wraz z początkiem marca spodziewamy się głównej fali ocieplenia, bo temperatury na poziomie kilkunastu st. C. sięgną także północnych regionów kraju.

Fala wiosennego ciepła rozpocznie marzec 2024 w Polsce. Prognozowana temperatura, 4 marca

Silna fala ciepła w Polsce rozpocznie marzec 2024

Pogoda dosłownie będzie szokować, bo niezwykle szybko rozpocznie się ciepły okres, dokładnie wraz z początkiem meteorologicznej wiosny. Z doświadczenia, a także z setek Waszych wiadomości przesyłanych do nas wiemy, że Polacy w większości uwielbiają ciepło i każda aura ze słońcem i ciepłem niezwykle pozytywie wpływa na nasze samopoczucie szczególnie po zimie. Nic dziwnego, żyjemy w klimacie umiarkowanym o nieumiarkowanych wahaniach, ponadto jesteśmy obecnie niezwykle spragnieni promieni słonecznych i ciepła.

Prognozowany zasięg ciepłego powietrza nad Polską. Przewidywana temperatura, 5 marca 2024

Eksplozja ciepła rozpocznie marzec 2024 w Polsce, pogoda zachwyci i zmartwi, ocieplenie przerwie mróz

Problem w tym, że to ocieplenie będzie ekstremalne jak na tę porę roku i przede wszystkim zbyt wczesne. Martwi nas fakt ruszenia wegetacji, gdyż rośliny reagują na średnią dobową temperaturę i nasłonecznienie. Aktualnie wilgoci w glebie nie brakuje, do tego dojdzie fakt wysokich temperatur i chwil ze słońcem, a to oznacza, że wegetacja ruszy. Niestety, może to się odbić na przyrodzie w późniejszym okresie, bo tak wczesne ocieplenie zwiększa prawdopodobieństwo nastania ochłodzenia w fatalnym momencie, zwłaszcza między kwietniem i majem. Jeśli tak się stanie, to będą straty w rolnictwie i sadownictwie po silniejszych przymrozkach. Wróćmy jednak do najbliższych dni. Te w wielu regionach zapowiadają się z przedwiośniem i termiczną wiosną. Opadów będzie niewiele, a te które wystąpią będą mieć charakter przelotny i nie wszędzie wystąpią. Miejscami mogą wystąpić jeszcze dość nieliczne burze, jak minionej doby.

Zobacz również: Burze rozwinęły się nad Polską. Padło kilka tysięcy błysków i spadł grad. Zjawisk burzowych będzie coraz więcej

Ekstremalna anomalia ciepła prognozowana w Polsce i Europie za okres do 6 marca 2024

Marzec 2024 rozpocznie się od ekstremalnej fali ciepła, prognoza anomalia w Polsce

O potencjale czekającego nas nietypowego silnego ocieplenia, świadczy przewidywana anomalia temperatury. Obrazuje ona wartości odbiegające od normy. Aktualne wyliczenia numeryczne wskazują, że szczególnie w regionach południowo wschodnich temperatury za najbliższego ponad tygodnia będą o około 7-9 st. C. wyższe od tych, jakie powinny być notowane na początku marca. Polacy ruszą więc tłumnie do lasów, na rowery oraz na spacery. Niektórzy wyjątkowo wcześnie rozpoczną sezon grillowy. Pogoda zachwyci, ale także zmartwi w perspektywie późniejszych możliwych przymrozków, bo te na pewno wrócą.

Czytaj także: Prognozy powrotu zimy są koszmarne. Śnieg i mróz zaskoczy do marca. To się odbije na przyrodzie

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!