| |
Zagrożenie!

Nie wiem, ale się wypowiem - przykład intelektu twórczego

Minął już ponad miesiąc od pamiętnego systemu burzowego, który 11 sierpnia w formie derecho (ze strukturą bow echo) na dystansie ponad 460 kilometrów, spowodował olbrzymie straty w wyniku niszczących porywów wiatru przekraczających 100-150 km/h (zobacz)

Na temat tej nawałnicy, w której zginęły dwie harcerki w Suszku, mogłoby się wydać, że powiedziano już wszystko. Niestety, jak to w Polsce bywa, do głosu doszli również ludzie, którzy nie specjalizują się w danej dziedzinie, ale mają na jej temat wiele do powiedzenia, często dorabiając dziwne teorie.

Zaczęło się od publikacji portalu Zmiany na ziemi. Oczywiście przedstawione zjawisko nie jest i nie było niczym nadzwyczajnym, co zresztą wyjaśniliśmy w tym artykule. Wiele jednak osób podłapało wcześniej przedstawioną tezę o instalacji Haarp.

Dane radarowe z 11 sierpnia br.

Dane radarowe 11 sierpnia

Później ten temat przedstawiono m.in. na portalu prawy.pl, ale to co zaprezentował redaktor Maciej Maciaka z włocławskiego miejskiego kanału telewizyjnego CW24 nie mogło pozostać bez naszego komentarza. 

Liczba błędów w tym materiale - po prostu przeraża. Redaktor zaczął od tego, że trafił na wspomniany artykuł ZNZ (co ciekawe, słowem się nie zająkną, że jest w nim również odnośnik do meteorologicznego wyjaśnienia zjawiska). Dalej kontynuował, że są osoby, które twierdzą, że nawałnica „nie była siłą natury”. W kolejnych minutach, było już tylko gorzej, dlatego poniżej znajdziecie całą listę „grzechów".

Redaktor twierdzi że:

- ilustracja na portalu ZNZ była zdjęciem satelitarnym: Był to skan radarowy z obrazem CMAX, przedstawiającym maksymalną odbiciowość w mierzonej całej kolumnie powietrza.

- widoczne na nim „kręgi” miały być pierwszą napotkaną tego typu "anomalią" w Polsce: Jest to wynik działania radaru. Zobrazowanie jest efektem tzw. jasnego pasma i występuje powszechnie.

- obraz pochodzi z georadaru: Obraz pochodzi z radaru dopplerowskiego. Georadar jest używany do badania przekroju geologicznego gruntu i skał.

- Haarp może wywołać huragany i inne ekstremalne zjawiska: Są to spekulacje, nieoparte na żadnych naukowych dowodach. Fakty są takie, że sercem projektu jest kompleks 180 anten radiowych. W ramach tej instalacji pracują urządzenia do badań jonosfery oraz nowoczesne geofizyczne urządzenia badawcze ELF. Emitowane przez anteny fale na częstotliwości od 2,7 do 10 MHz są pochłaniane przez jonosferę. W ten sposób prowadzone są badania nad pochodzeniem i sposobem powstawania zórz polarnych, właściwościami elektrycznymi i magnetycznymi ziemskiej jonosfery oraz promieniowaniem kosmicznym. Zjawiska atmosferyczne/pogodowe tworzą się znacznie niżej. Najważniejsza warstwa atmosfery za nie odpowiedzialna to troposfera!

- „epicentrum fal” znajduje się w Krzesinach, gdzie jest instalacja Haarp: Centrum rozchodzących się wiązek radarowych znajdowało się w miejscowości Przeźmierowo w pobliżu Poznania, tam jest zlokalizowany radar IMGW.

- Haarp spowodował nietypowy wygląd nieba przed nawałnicą: To co zobaczyła znajoma dziennikarka redaktora, to tzw. zjawisko promieni anty-zmierzchowych

- zjawisko było sterowane: Czy coś trzeba jeszcze dodawać po tym przykładzie intelektu twórczego opartego na domysłach i spekulacjach?

Na koniec już zupełny gwóźdź programu :) Jeśli nabraliście się na bzdurę o "broni klimatycznej", to przypominamy, że Haarp jest instalacją zarządzaną przez Uniwersytet Alaski w Fairbanks i można tę instalację zwiedzać! Szczegóły tutaj


Komentarze
Kasia Kubicz-Pszczoła

Nie no serio?? Skąd on się urwał? 😱😫

19 wrzesień 2017 - 09:24
Odpowiedz
DobraPogoda24

To jest po prostu straszne, co się czasami wygaduje publicznie...

19 wrzesień 2017 - 09:41
Odpowiedz
Robert Marcinowicz

Harpjem nasz szczujo :v

19 wrzesień 2017 - 10:36
Odpowiedz
Iwona G-Korzeniowska

..głupich nie sieją,sami się rodzą 😉

19 wrzesień 2017 - 19:37
Odpowiedz
Robert

Załamał mnie ten film... już na samym początku powiedział że na mapie radarowej widać chmury, nawet nie zna podstaw.... najgorsze że niewyedukowani ludzie w to wierzą...

20 wrzesień 2017 - 00:32
Odpowiedz
Szpak

Włocławek przeprasza za tego pana. Po wyborach na prezydenta miasta, w których miał mizerne poparcie, wyraźnie mu się pogorszyło.

07 sierpień 2020 - 10:27
Odpowiedz