| |
Zagrożenie!
Zima wróci do Polski. Będą śnieżyce i burze śnieżne. Zaskakują prognozy na drugą połowę stycznia

Zima wróci do Polski. Będą śnieżyce i burze śnieżne. Zaskakują prognozy na drugą połowę stycznia

Zima w Polsce nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Mimo, że mróz nadal występuje, to opadów śniegu do tej pory w styczniu jest niewiele. Pokrywa śnieżna obejmuje niewielki obszar kraju, ponadto w drugiej połowie tego tygodnia pojawi się wzrost temperatury, ale poprzedzi go wysokie ciśnienie i przejście miejscami wichury. Z coraz większym zainteresowaniem śledzimy prognozy na drugą połowę stycznia 2022. Wiele na to wskazuje, że zima ze śnieżycami i mrozem będzie jeszcze powracać. Warunki atmosferyczne będą dynamiczne, dlatego warto śledzić najnowsze prognozy na bieżąco.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Polsce i Europie, 17 stycznia 2022

Zima ze śnieżycami wróci do Polski w drugiej połowie stycznia 2022, prognoza opadów śniegu

Zanim ponownie pogoda zacznie skręcać w kierunku zimowych akcentów, to przed chwilowym wzrostem temperatury już w najbliższy piątek 14 stycznia przejdzie wichura, aczkolwiek wiatr zacznie się nasilać już dzień wcześniej. Sytuacja zacznie się zmieniać około 16-17-18 stycznia (+/- 1 dzień), gdy wzrośnie prawdopodobieństwo opadów śniegu w czasie ponownego napływu powietrza arktycznego.

Wstępnie prognozowane opady śniegu w Polsce, noc 16/17 stycznia 2022

Prognoza opadów śniegu, kiedy wróci zima do Polski w styczniu 2022

W czasie adwekcji zimnego powietrza z północny znowu lokalnie będą mogły wystąpić burze śnieżne. Wskazuje na to aktualna prognoza modelu ECMWF z widocznymi strukturami konwekcyjnych opadów na początku nowego tygodnia.

Prognozowane opady śniegu w Polsce, 17 stycznia 2022

Pogoda, kiedy wrócą opady śniegu w styczniu 2022 do Polski, czy będą śnieżyce

Oczywiście jest to termin wstępny. Prognoza opadów śniegu pod względem zasięgu o dokładnego terminu wystąpienia może się jeszcze nieznacznie zmienić.

Wstępnie prognozowany zasięg adwekcji zimnego powietrza do Europy, noc 17/18 stycznia 2022

Czy zima i śnieżyca wróci do Polski w styczniu 2022, najnowsze prognoza i mapy opadów

Aktualne prognozy wszystkich wiodących modeli numerycznych potwierdzają, że zimowe akcenty w drugiej połowie stycznia w Polsce nadal będą możliwe. Musimy się zatem liczyć z ponownym pojawieniem się opadów śniegu, a także mrozu nie tylko w dzień w zależności od zasięgu zimnego powietrza w danym terminie. Generalnie najwięcej zimowych akcentów, będzie możliwych we wschodniej połowie kraju.

Wstępnie prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, do 18 stycznia 2022

Prognozowana pokrywa śnieżna w Polsce, do 17 stycznia 2022

Obecnie model GEM szczególnie w 3 dekadzie stycznia przewiduje nieco trwalszy powrót zimowej pogody, zwłaszcza we wschodniej Polsce. Świadczą o tym wiązki prognostyczne z wyraźnym spadkowym trendem po 15-16 stycznia.

Prognozowany długoterminowy trend pogodowy we wschodniej Polsce do 27 stycznia 2022

Zima wróci w styczniu 2022 do Polski, zimowo zapowiada się ostatnia dekada miesiąca

Przed nami jeszcze wiele ciekawych dni pod względem prognostycznym w Polsce. Wygląda na to, że ferie zimowe nie wszędzie będą stracone, bo opady śniegu wrócą do naszego kraju w drugiej połowie stycznia. Śledźcie prognozy na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!