| |
Zagrożenie!
Szczyt klimatyczny w Paryżu: jedzmy mniej mięsa, zamiast kąpieli prysznic, odejdźmy od paliw kopalnianych

Szczyt klimatyczny w Paryżu: jedzmy mniej mięsa, zamiast kąpieli prysznic, odejdźmy od paliw kopalnianych

W Paryżu zakończył się kolejny międzynarodowy szczyt klimatyczny. Eksperci zastanawiali się nad sposobem znalezienia funduszy na sfinansowanie ambitnego programu wyhamowania ocieplenia klimatu.

Do stolicy Francji przybyli prezydenci i premierzy kilkudziesięciu krajów. Wraz z ministrami stojącymi na czele innych delegacji reprezentowali ponad sto państw. Wielkimi nieobecnymi byli Donald Trump, którego nie zaproszono po tym, jak ogłosił w maju br. wycofanie się z porozumień traktatu paryskiego, oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel, ze względu na trudną politycznie sytuację wewnętrzną. Chiny, które są na pierwszym miejscu państw najbardziej zatruwających środowisko naszej planety oddelegowały wicepremiera.

Skala porównawcza powierzchni Ziemi do znajdującego się na niej powietrza i wody

Skala Powietrze Woda Ziemia

W czasie spotkania padło około trzydziestu propozycji. Między innymi monitorowania przez satelitę stanu środowiska na Ziemi i zanieczyszczenia, a także odchodzenia od wykorzystywania węgla, ropy i gazu ziemnego. Minister przekształceń środowiska Nicolas Hulot zachęcał, abyśmy jedli mniej mięsa. Jeśli zepsuje się nam telefon komórkowy, to nie wymieniajmy go, tylko naprawmy, a zamiast brać kąpiel - bierzmy prysznic. Ministerstwo przekształceń środowiskowych poinformowało, że Francja, Szwecja, Wielka Brytania, Niemcy i Holandia postanowiły wspólnie wprowadzić takie kroki, by wykorzystanie węgla przestało być opłacalne.

Jak podaje Polskie Radio - w paryskim szczycie miał wziąć udział również przedstawiciel polskiego rządu - wizytę jednak odwołano w związku ze zmianą premiera.


Komentarze
Szczepan Lubera

Obecne telefony są robione tak aby nie opłacało się naprawić. Producenci stosują celowe postarzanie produktu co też jest na szkodę środowiska. Takie firmy jak Krono w Mielcu powinny z automatu zostać zamknięte bądź odpowiednio zmodyfikowane ewentualnie nie dopuszczać ich do jakiejkolwiek produkcji. Konieczne jest poznoszenie tych głupich przepisow utrudniających bycie Eco. Producenci samochodów powinni wreszcie wyjść spod kapcia szejków i innych królów ropy i mocno pójść w elektropojazdy. Wymieniać można w nieskończoność

13 grudzień 2017 - 07:11
Odpowiedz
Łukasz Wrona Wronkowski

Np taki TV na który masz gwarancję np na 2lata, i cóż,psuje ci się po tych dwóch latach kiedy gwarancja traci termin :D

13 grudzień 2017 - 16:26
Odpowiedz