| |
Zagrożenie!
Wichury wrócą do Polski. Wiatr przekroczy 100 km/h. Cyklon Mirella przejdzie przez Bałtyk

Wichury wrócą do Polski. Wiatr przekroczy 100 km/h. Cyklon Mirella przejdzie przez Bałtyk

Przed nami kolejne silne załamanie pogody, które przyniesie głęboki cyklon Mirella przechodzący przez Bałtyk w kierunku zachodniej Rosji. Niż ten wpłynie bezpośrednio na warunki pogodowe w Polsce. Między 4-5 kwietnia 2022 spodziewamy się wystąpienia wichury oraz opadów deszczu i śniegu wędrujących z zachodu i północnego zachodu na wschód i południowy wschód kraju. Wiatr miejscami osiągnie w porywach 70-100 km/h, a lokalnie w głębi Bałtyku oraz w górach, zwłaszcza w Sudetach powyżej 100 km/h. Wiatr miejscami może powodować lokalne szkody.

Wichury wrócą do Polski. Cyklon Mirella prognozowany nad Bałtykiem między 4-5 kwietnia 2022

Wichury wrócą do Polski. Cyklon - niż Mirella przejdzie przez Bałtyk 4-5 kwietnia 2022

Po odsunięciu się śnieżycy znad wschodniej i południowo wschodniej Polski, w następnych dniach uaktywni się cyrkulacja strefowa. Pod prądem strumieniowym rozwinie się niż Mirella nad północnym Atlantykiem. Centrum cyklonu w poniedziałek 03.04 będzie się znajdować w rejonie Islandii, a w ciągu kolejnej doby przemieści się nad Skandynawię. Później między poniedziałkiem 04.04 i wtorkiem 05.04 przejdzie przez Bałtyk. W tym czasie wpłynie na warunki atmosferyczne w Polsce.

Wstępnie prognozowane porywy wiatru w Polsce w czasie nasuwania się wichury Mirella, 4 kwietnia 2022 wieczorem

Wichura Mirella w Polsce, prognoza wiatru 4 kwietnia 2022

W poniedziałek 04.04 wieczorem silny wiatr uaktywni się na całym wybrzeżu, w rejonach podgórskich oraz w całej północno zachodniej połowie Polski. Wiatr w porywach osiągnie do około 70-100 km/h. Najsilniej powieje na wybrzeżu. Porywy wiatru przekraczające 100 km/h, będą możliwe w głębi Bałtyku oraz w górach szczególnie na Śnieżce. Silne porywy wiatru do około 50-90 km/h odczujemy również we wtorek 05.04 w ciągu dnia.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 5 kwietnia 2022

Głęboki cyklon Mirella nad Bałtykiem, wichury w Polsce, prognoza wiatru 5 kwietnia 2022

Przez Polskę w czasie przechodzenia niżu Mirella nad Bałtykiem, będzie przechodził związany z nim front atmosferyczny. Przyniesie okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, 5 kwietnia 2022 nad ranem

Załamanie pogody w Polsce, wichury i opady, cyklon Mirella, 5 kwietnia 2022

Do uderzenia wichury pozostało jeszcze kilkadziesiąt godzin, dlatego mogą jeszcze zajść nieznaczne korekty prognozowanych porywów wiatru w Polsce w poszczególnych regionach. Na poniższej mapie zbiorczej widzimy aktualnie prognozowane maksymalne porywy wiatru, jakie mogą wystąpić w czasie wichury Mirella.

Maksymalne porywy wiatru w Polsce, między 4-5 kwietnia 2022

Załamanie pogody w Polsce, będą wichury, niż Mirella, prognoza wiatru 4-5 kwietnia 2022

Aktualnie prognozy wiatru wskazują na najsilniejszą wichurę na całym wybrzeżu oraz w głębi województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko - pomorskiego oraz na północy lubuskiego. Silniej powieje również w górach i rejonach podgórskich. Trzymamy rękę na pulsie. Tuż przed uderzeniem wichury podamy najnowszą prognozę wiatru dla całej Polski, bo mogą jeszcze pojawić się korekty.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!