| Szukaj |
Zagrożenie!

Wichury wrócą do Polski. Wiatr przekroczy 100 km/h. Cyklon Mirella przejdzie przez Bałtyk

Przed nami kolejne silne załamanie pogody, które przyniesie głęboki cyklon Mirella przechodzący przez Bałtyk w kierunku zachodniej Rosji. Niż ten wpłynie bezpośrednio na warunki pogodowe w Polsce. Między 4-5 kwietnia 2022 spodziewamy się wystąpienia wichury oraz opadów deszczu i śniegu wędrujących z zachodu i północnego zachodu na wschód i południowy wschód kraju. Wiatr miejscami osiągnie w porywach 70-100 km/h, a lokalnie w głębi Bałtyku oraz w górach, zwłaszcza w Sudetach powyżej 100 km/h. Wiatr miejscami może powodować lokalne szkody.

Wichury wrócą do Polski. Cyklon Mirella prognozowany nad Bałtykiem między 4-5 kwietnia 2022

Wichury wrócą do Polski. Cyklon - niż Mirella przejdzie przez Bałtyk 4-5 kwietnia 2022

Po odsunięciu się śnieżycy znad wschodniej i południowo wschodniej Polski, w następnych dniach uaktywni się cyrkulacja strefowa. Pod prądem strumieniowym rozwinie się niż Mirella nad północnym Atlantykiem. Centrum cyklonu w poniedziałek 03.04 będzie się znajdować w rejonie Islandii, a w ciągu kolejnej doby przemieści się nad Skandynawię. Później między poniedziałkiem 04.04 i wtorkiem 05.04 przejdzie przez Bałtyk. W tym czasie wpłynie na warunki atmosferyczne w Polsce.

Wstępnie prognozowane porywy wiatru w Polsce w czasie nasuwania się wichury Mirella, 4 kwietnia 2022 wieczorem

Wichura Mirella w Polsce, prognoza wiatru 4 kwietnia 2022

W poniedziałek 04.04 wieczorem silny wiatr uaktywni się na całym wybrzeżu, w rejonach podgórskich oraz w całej północno zachodniej połowie Polski. Wiatr w porywach osiągnie do około 70-100 km/h. Najsilniej powieje na wybrzeżu. Porywy wiatru przekraczające 100 km/h, będą możliwe w głębi Bałtyku oraz w górach szczególnie na Śnieżce. Silne porywy wiatru do około 50-90 km/h odczujemy również we wtorek 05.04 w ciągu dnia.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce, 5 kwietnia 2022

Głęboki cyklon Mirella nad Bałtykiem, wichury w Polsce, prognoza wiatru 5 kwietnia 2022

Przez Polskę w czasie przechodzenia niżu Mirella nad Bałtykiem, będzie przechodził związany z nim front atmosferyczny. Przyniesie okresami opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, 5 kwietnia 2022 nad ranem

Załamanie pogody w Polsce, wichury i opady, cyklon Mirella, 5 kwietnia 2022

Do uderzenia wichury pozostało jeszcze kilkadziesiąt godzin, dlatego mogą jeszcze zajść nieznaczne korekty prognozowanych porywów wiatru w Polsce w poszczególnych regionach. Na poniższej mapie zbiorczej widzimy aktualnie prognozowane maksymalne porywy wiatru, jakie mogą wystąpić w czasie wichury Mirella.

Maksymalne porywy wiatru w Polsce, między 4-5 kwietnia 2022

Załamanie pogody w Polsce, będą wichury, niż Mirella, prognoza wiatru 4-5 kwietnia 2022

Aktualnie prognozy wiatru wskazują na najsilniejszą wichurę na całym wybrzeżu oraz w głębi województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko - pomorskiego oraz na północy lubuskiego. Silniej powieje również w górach i rejonach podgórskich. Trzymamy rękę na pulsie. Tuż przed uderzeniem wichury podamy najnowszą prognozę wiatru dla całej Polski, bo mogą jeszcze pojawić się korekty.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz