| |
Zagrożenie!
Wichura i śnieg wróci do Polski. Wiatr przekroczy 100 km/h. Śnieżyce w tych regionach przyniesie wtórny niż

Wichura i śnieg wróci do Polski. Wiatr przekroczy 100 km/h. Śnieżyce w tych regionach przyniesie wtórny niż

Warunki atmosferyczne jeszcze nie zdążyły się ustabilizować w Polsce, a w prognozach już jest widoczny niż wtórny, który przyniesie w Polsce kolejne wichury oraz w kilku regionach śnieżyce i opady deszczu. Wiatr w porywach może miejscami osiągnąć 60-100 km/h. Lokalnie ponownie wystąpią szkody i przerwy w dostawie prądu. Kolejne załamanie pogody pojawi się już w poniedziałek 20.02.

Prognozowane położenie ciepłego frontu nad Polską i zasięg opadów deszczu i śniegu o godzinie 10:00, 20 lutego 2023

Niż wtórny załamie pogodę, wrócą wichury w Polsce i będą śnieżyce, prognoza 20 lutego 2023

Aktualnie po odsunięciu cyklonu Ulf / orkanu Otto - na pogodę w Polsce w ciągu najbliższej doby 18/19.02 będzie wpływał wraz z frontem atmosferycznym niż Volker niosący w południowo zachodniej połowie kraju opady deszczu oraz początkowo miejscami wiatr o sile wichury na południu Polski. Strefa tych opadów będzie się stopniowo zwężać na południe, ponadto w górach popada również śnieg.

Prognoza położenia wtórnego niżu nad Bałtykiem i zasięgu ciepłego frontu nad Polską o godzinie 13:00, 20 lutego 2023

Niż wtórny przyniesie wichury i śnieg w Polsce, prognoza ciśnienia i opadów 20 lutego 2023

Po odsunięciu się niżu Volker nad Ukrainę, w ciągu kolejnej doby na pogodę w Polsce wpłynie tym razem niż wtórny, jaki rozwinie się w rejonie Skandynawii. Powstanie on w obszarze głównego obszaru niżowego związanego z cyklonem Willy, którego centrum w niedzielę 19.02 będzie w rejonie Islandii.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce o godzinie 13:00, 20 lutego 2023

Śnieżyca i wichura w Polsce, prognoza opadów na ciepłym froncie 20 lutego 2023

Niż wtórny, mimo, że nie będzie wyjątkowo dużym cyklonem, to namiesza pogodą w Polsce, bo przyniesie na ciepłym froncie, zwłaszcza na północy i północnym wschodzie śnieżyce przechodzą w deszcz, ale również kolejne wichury. Wiatr w Polsce na nizinach może osiągnąć na sporym obszarze kraju nawet 60-100 km/h. Ponownie silniej powieje na Śnieżce.

Prognoza zasięgu śnieżycy i opadów deszczu w Polsce o godzinie 16:00, 20 lutego 2023

Śnieg i wichury w prognozach, wiatr przekroczy 100 km/h, śnieżyca będzie na północnym wschodzie, prognoza opadów w Polsce 20 lutego 2023

Opady śniegu w Polsce pojawia się na ciepłym froncie, a to oznacza, że za frontem napłynie cieplejsze powietrze i śnieg pod koniec strefy opadowej będzie przechodził w deszcz. Miejscami przed adwekcją łagodniejszego powietrza ponownie zabielą się krajobrazy, a nawet zanotujemy chwilowy kilkucentymetrowy przyrost pokrywy śnieżnej.

Prognozowany chwilowy przyrost pokrywy śnieżnej w Polsce, do 21 lutego 2023

Prognoza śnieżycy w Polsce, gdzie spadnie śnieg, pokrywa śnieżna 20 lutego 2023

Największa szansa na chwilowy powrót zimowych warunków wystąpi w poniedziałek 20.02 na północnym wschodzie kraju, między Mazurami, Warmią i Podlasiem. Warunki na drogach szczególnie w tych regionach kraju ponownie będą trudne, zwłaszcza, że śnieg po opadach zacznie szybko topnieć wraz z dodarciem deszczu. Na drogach będzie ślisko.

Prognoza porywów wiatru i zasięgu wichury w Polsce o godzinie 19:00, 20 lutego 2023

Niż wtórny przyniesie wichury w Polsce, prognoza wiatru 20 lutego 2023

Za frontem do Polski dotrze kolejna fala wichury, gdy centrum niżu znad Bałtyku przemieści się nad Łotwę. Wówczas wiatr najsilniej powieje na zachód i południowy zachód od jego centrum. Niż będzie się stopniowo przesuwał między 20/21 lutego znad Bałtyku przez Kraje Nadbałtyckie w kierunku Rosji.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce o godzinie 01:00, 21 lutego 2023

Wichury wrócą do Polski, prognoza wiatru 21 lutego 2023

Ponownie wichura najsilniejsza będzie na północy Polski, tym razem, zwłaszcza między Warmią i wybrzeżem oraz wysoko w górach. Silniejszy wiatr jest również prognozowany okresami szczególnie w części środkowo-wschodniej Polski. O pogodzie na kolejne dni napiszemy więcej w najbliższej prognozie długoterminowej na którą serdecznie zapraszamy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!