| |
Zagrożenie!
Fabienne uderzyła w Niemczech. Niebawem wkroczy do Polski

Fabienne uderzyła w Niemczech. Niebawem wkroczy do Polski

Imponująco na danych radarowych wygląda strefa opadów deszczu w obszarze frontowym na którym coraz bardziej rozwija się niż Fabienne. Jego centrum o godz. 18:00 znalazło się na pograniczu Niemiec i Czech, gdzie ciśnienie zredukowane do poziomu morza spadło do 1001 hPa.

Niż Fabienne wichura

W godzinach wieczornych wkroczy od południowego-zachodu do Polski, a w ciągu nocy 23/24.09 przesunie się przez nasz kraj, aż w poniedziałkowy 24.09 poranek znajdzie się nad terytorium Białorusi. W tym czasie będzie się stale pogłębiał zwiększając poziomy gradient baryczny, a przez to nasilając wiatr wspomagany również obecnością prądu strumieniowego nad Polską.

Dane radarowe z godz. 17:30, 23 września br.

Wichura niż Fabienne

Imponująca strefa opadów znad Niemiec, w ciągu nocy przewędruje przez całą Polskę. Na naszą uwagę zasługuje wyraźna linia szkwału na której porywy wiatru są najsilniejsze, miejscami przekraczające 100/130 km/h. W jej rejonie występują również burze. Poza tą strefą porywy wiatru są słabsze do około 60-80 km/h.

Dotychczas zanotowane porywy wiatru w Niemczech

Wichura Fabienne Niemcy

Istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się linii szkwałowej również w Polsce. Bądźmy czujni, zachowajmy środki ostrożności oraz ograniczmy do minimum podróżowanie w ciągu nocy. Zalecamy śledzenie danych radarowych.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!