| |
Zagrożenie!
W czwartek „bomba ciepła” w Polsce. Temperatura mile zaskoczy. Później załamanie pogody i burze

W czwartek „bomba ciepła” w Polsce. Temperatura mile zaskoczy. Później załamanie pogody i burze

Do Polski dociera coraz szerszym strumieniem ciepłe powietrze z południowego zachodu. Zawiera również pył saharyjski, dlatego błękitne niebo zacznie coraz bardziej matowieć. Przed nami apogeum tego krótkiego ocieplenia. „Bomba ciepła” podesłana do zachodniej i środkowej Europy przez cyklon Pamela najwyższe temperatury przyniesie w czwartek 14 kwietnia. Temperatura miejscami w Polsce wzrośnie do około 20-23 st. C. w cieniu, czyli praktycznie tak jak zapowiadaliśmy wiele dni temu. W słońcu będzie już gorąco. Niestety, ocieplenie nie potrwa długo, bo już na północnym zachodzie kraju pojawi się front atmosferyczny, który z przelotnymi opadami w ciągu następnej doby przejdzie przez Polskę. Mogą również wystąpić lokalne burze.

Bomba ciepła w zachodniej i środkowej Europie. Prognozowana anomalia temperatury, 14 kwietnia 2022

Kwietniowa bomba ciepła w Polsce, temperatura do 23 stopni w czwartek 14 kwietnia 2022

Prawdziwe wiosenne temperatury pojawią się na przeważającym obszarze kraju. W czwartek 14.04 w Polsce zanotujemy przeważnie od 15, do 23 st. C. Chłodniej będzie tylko nad morzem, w rejonach podgórskich oraz na północnym zachodzie, gdzie zacznie wkraczać front atmosferyczny z załamaniem pogody. Przypomnijmy, o bombie ciepła mówimy, gdy nagle sektor wyraźnie cieplejszego powietrza zostanie wysłany nad dany region i jest on jednocześnie później odcinany przez adwekcję zimnego powietrza. Nie inaczej będzie w tym przypadku. 

Bomba ciepła nad Europą i Polską. Prognozowana anomalia temperatury na wysokości 1,5 km, 14 kwietnia 2022

Pogoda. Kwietniowa bomba ciepła w Polsce, mapa temperatury 14 kwietnia 2022, później załamanie pogody i burze

Najwyższa temperatura jest prognozowana od centrum po Małopolskę i Górny Śląsk. 

Wiosenne ocieplenie w Polsce. Prognozowana temperatura, 14 kwietnia 2022

Ocieplenie w Polsce, bomba ciepła w czwartek 14 kwietnia 2022, do kiedy będzie ciepło

W ciągu dnia na północnym zachodzie zacznie jednak wkraczać front atmosferyczny, który przesuwając się na wschód i południowy wschód, do wieczora obejmie obszar od Pomorza Gdańskiego po północno - zachodnie dzielnice Dolnego Śląska. To będzie dość wąska strefa opadów, ale powinien z niej miejscami przelotnie popadać deszcz, a lokalnie mogą się zdarzyć nieliczne burze, punktowo z drobnym gradem i silniejszym wiatrem.

Załamanie pogody po ociepleniu wkroczy do Polski. Prognozowany zasięg frontu z przelotnymi opadami, do godziny 20:00, 14 kwietnia 2022

Pogoda. Ocieplenie i załamanie pogody, mapa opadów 14 kwietnia 2022

W nocy z czwartku na piątek 14/15 kwietnia, front z przelotnymi opadami, będzie dalej wędrował w głąb Polski na wschód i południowy wschód.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 11:00, 15 kwietnia 2022

Ocieplenie przed świętami i załamanie pogody, prognoza opadów w Polsce 15 kwietnia 2022

W piątek 15.04 w ciągu dnia przelotne opady będą możliwe na znacznym obszarze kraju. Lokalnie mogą również wystąpić burze.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 14:00, 15 kwietnia 2022

Pogoda w Polsce, mapa opadów 15 kwietnia 2022

I tak zakończy się krótkie ocieplenie w Polsce. Na święta wielkanocne prognozujemy ochłodzenie szczególnie odczuwalne na wschodzie i południu kraju, gdzie również przelotnie popada. Do temperatur powyżej 20 stopni wrócimy w trakcie ostatniej 3 dekady kwietnia. Jest na to spora szansa o czym więcej dowiecie się w naszych kolejnych prognozach pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!