| |
Zagrożenie!
Pogoda na Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022. Najgorzej na wschodzie i południu Polski. Wkroczy ochłodzenie

Pogoda na Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022. Najgorzej na wschodzie i południu Polski. Wkroczy ochłodzenie

Do Polski tuż przed świętami dotarło zapowiadane ocieplenie. Temperatura miejscami osiągnie lub przekroczy 20 stopni C. Niestety, pogoda na Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022 w Polsce podtrzymuje ochłodzenie i możliwe przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami również śniegu lub krupy śnieżnej. Nasza prognoza pogody na święta nie ulega większym zmianom. Najgorsza pogoda ma być na wschodzie i południu, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju. W tej części Polski będzie zdecydowanie chłodniej z największym prawdopodobieństwem przelotnych opadów. Na lepszą pogodę w czasie świąt mogą liczyć mieszkańcy zachodniej i północnej Polski.

Ochłodzenie dotrze do Polski na Wielkanoc. Prognozowane prawdopodobieństwo adwekcji chłodnego powietrza do Polski z temperaturą poniżej -5 st. C. na wysokości 1,5 km

Pogoda na Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022, najnowsza prognoza pogody, mapy temperatury i opadów

Prawdopodobieństwo ochłodzenia szczególnie we wschodniej i południowej Polsce w Wielkanoc sięga 70-80%, a więc jest już przesądzone. W tym czasie nasz kraj znajdzie się pomiędzy wyżem przesuwającym się nad Skandynawię, a niżem z rejonu Ukrainy i Rosji. Oba ośrodki baryczne, będą ściągać do Polski chłodne powietrze.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów w Polsce, Wielkanoc 2022

Dokładna pogoda na Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022, mapy opadów

W Wielkanoc 17 kwietnia na wschodzie i południu Polski zaznaczy się wpływ niżu ze wschodu, dlatego tutaj miejscami przelotnie popada deszcz, deszcz ze śniegiem i lokalnie śnieg lub krupa śnieżna.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Polsce, między 16/17 kwietnia 2022

Pogoda Wielkanoc 2022, mapa opadów deszczu i śniegu w Polsce

Zupełnie inaczej będzie na zachodzie Polski, zwłaszcza od Dolnego Śląska po całe wybrzeże. W tej części kraju świąteczna niedziela zapowiada się bardzo ładnie, aczkolwiek z umiarkowaną, a nad morzem z niską temperaturą.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, Wielkanoc 17 kwietnia 2022

Pogoda na Wielkanoc 2022, najnowsza prognoza temperatury w Polsce

Z kolei w Lany Poniedziałek sytuacja baryczna może być podobna, bo nadal na wschodzie i południu mogą się jeszcze zaznaczać strefy przelotnych opadów, ale tym razem zasięg tych opadów na południu może być większy. Ponownie lepsza pogoda będzie na zachodzie i północnym zachodzie kraju.

Wstępnie prognozowany zasięg przelotnych opadów w Polsce, Lany Poniedziałek 2022

Pogoda Wielkanoc i Lany Poniedziałek 2022, prognoza opadów w Polsce

Ponownie w Lany Poniedziałek na zachodzie kraju zanotujemy najwyższe temperatury.

Aktualnie prognozowana temperatura na drugie dzień świąt. Lany Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 w Polsce

Pogoda na święta Wielkanocy i Lanego Poniedziałku 2022, najnowsze prognozy opadów i temperatury w Polsce

Podsumowując, święta wielkanocne zapowiadają się z piękną pogodą w zachodniej oraz północnej Polsce wzdłuż całego wybrzeża. W tej części kraju możemy liczyć na słoneczną aurę, ale z umiarkowaną i niską temperaturą. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie rosło im dalej na wschód i południe, ponadto między 16-18 kwietnia przelotnie popada deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg szczególnie w południowo wschodnich dzielnicach kraju. W tych regionach będzie również najchłodniej. Na termometrach w czasie świąt zanotujemy maksymalnie do około 4-13 st. C. (najcieplej na zachodzie, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej). Chłodniej będzie tylko lokalnie, głównie w rejonach podgórskich. Przymrozki znowu pojawią się miejscami w nocy, zwłaszcza 18 kwietnia. Zasięg prognozowanych opadów i maksymalnych temperatur może się jeszcze nieznacznie zmienić. Tuż przed świętami wydamy najnowszą prognozę pogody.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!