| |
Zagrożenie!
Upał coraz bliżej Polski. Temperatury zaczną rosnąć. Wiemy, kiedy zrobi się gorąco

Upał coraz bliżej Polski. Temperatury zaczną rosnąć. Wiemy, kiedy zrobi się gorąco

Początek czerwca w Polsce miał przynieść wzrost temperatury i faktycznie tak będzie, ale czy pojawi się pierwszy upał? We wcześniejszych prognozach sugerowany był co najmniej pojedynczy dzień z temperaturą maksymalną lokalnie do 30-31 stopni C. Aktualne wyliczenia numeryczne nieco zmniejszyły prognozy temperatur i chyba ponownie do pierwszego upału niewiele braknie, bo temperatura maksymalna wzrośnie miejscami do około 27-29 st. C., chyba, że pogoda jeszcze nas mile zaskoczy. Upał zbliży się do Polski i na pewno wystąpi miejscami na Węgrzech oraz na Słowacji. Nie zmienia to jednak faktu, że w niektórych regionach Polski znowu zrobi się gorąco i poczujemy oddech lata.

Powiew gorącego i miejscami upalnego lata w Europie. Prognozowana anomalia temperatury, 4 czerwca 2022

Upał coraz bliżej Polski, poczujemy oddech gorącego lata, prognozowana anomalia temperatury w Europie 4 czerwca 2022

Ciepłe powietrze wraz z początkiem czerwca zacznie się stopniowo rozlewać od Hiszpanii przez częściowo Francję południowe Niemcy, Włochy po Bałkany. Okresami napływ ciepłego powietrza odczujemy również w Polsce, a ponadto będzie się dodatkowo nagrzewać w czasie operacji słonecznej.

Gorąco w środę 1 czerwca 2022 na południowym wschodzie Polski

Pierwszy upał coraz bliżej Polski, prognoza temperatury 1 czerwca 2022

Już w środę 01.06 miejscami na południowym wschodzie zrobi się gorąco, gdy temperatura miejscami wzrośnie do około 24-26 st. C., zwłaszcza na Podkarpaciu oraz na wschodzie Małopolski.

Upał blisko Polski. Prognoza temperatury w środkowej Europie, 2 czerwca 2022

Upał blisko Polski, czy będzie fala upałów, prognoza temperatury 2 czerwca 2022

Upał na początku czerwca zbliży się do Polski, bo już na wschodzie i północnym wschodzie Węgier oraz na południowym wschodzie Słowacji temperatura wzrośnie do około 30-31 st. C. Wzrost temperatury w Polsce ponownie odczujemy 3 czerwca, gdy na południu i zachodzie Polski zanotujemy miejscami około 24-26 st. C., a upał ponownie wystąpi na wschodzie Węgier oraz lokalnie na południu Słowacji.

Gorący i upalny powiew lata w środkowej Europie. Prognozowana temperatura, 4 czerwca 2022

Powiew gorącego lata w Polsce, kiedy upał, prognoza temperatury 3 czerwca 2022

Zgodnie z wcześniejszymi naszymi prognozami, w tym tygodniu najcieplej zapowiada się prawdopodobnie około 4-5 czerwca. Aktualne wyliczenia numeryczne wskazują na możliwy wzrost temperatury maksymalnej w wielu regionach Polski do 24-29 st. C. Czy próg upału 30 st. C. zostanie osiągnięty? Obecnie wygląda na to, że jednak nie, ale nie możemy tego jeszcze definitywnie wykluczyć.

Gorący dzień w Polsce. Wstępna prognoza temperatury, 4 czerwca 2022

Coraz bliżej do pierwszego upału w Polsce, prognoza temperatury 4 czerwca 2022

W kolejnych dniach czerwca pogoda nadal będzie zmienna, ale dość często w wielu regionach z letnimi temperaturami na poziomie 24-29 st. C., być może lokalnie 30 st. C., zwłaszcza na wschodzie, południu i zachodzie Polski. Miejscami będą jednak przechodzić burze z gradem i ulewnym deszczem. O tym więcej w najnowszej pogodzie na czerwiec według amerykańskich i europejskich prognoz sezonowych. O wszystkich zjawiskach, będziemy oczywiście informować na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!