| |
Zagrożenie!
Uderzenie ciepła dotrze do Polski. To będą najwyższe temperatury od początku roku. Poczujemy wiosnę

Uderzenie ciepła dotrze do Polski. To będą najwyższe temperatury od początku roku. Poczujemy wiosnę

Mamy wreszcie dobre informacje pogodowe dla osób, które niecierpliwie czekają na trwalszy i zdecydowany wzrost temperatury. Wszystko na to wskazuje, że do Polski wraz z upływem trzeciej dekady marca dotrze ciepłe powietrze. Temperatura miejscami wzrośnie do około 17-19 stopni C. To będą najwyższe temperatury od początku 2022 roku. Przyjemnym wiosennym temperaturom będzie towarzyszyć również słońce, bo nadal pozostaniemy w zasięgu wyżu. Sprawdźmy, kiedy należy się spodziewać wiosennych temperatur w Polsce i pierwszego znaczącego okresu ocieplenia.

Wiosenne ocieplenie dotrze do Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 24 marca 2022

Duże ocieplenie dotrze do Polski, to będą najwyższe temperatury od początku 2022 roku, prognoza 22-26 marca 2022

Rozbudowujący się wyż w rejonie Polski przyniesie stabilizację warunków pogodowych, czyli brak większych opadów i mnóstwo chwil ze słońcem, ale również mróz w nocy, nieco większy w najbliższy weekend na wschodzie i południu kraju. Sytuacja zmieni się w przyszłym tygodniu, gdy główny wyż osłabnie i rozpadnie się na kilka innych ośrodków wyżowych. To będzie jednak nadal jeden duży obszar pola wyżowego nad Europą. Ulegnie wtedy zmianie kierunek adwekcji powietrza i do Polski napłynie cieplejsze powietrze, które przyniesie nam znaczący wzrost temperatury.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 22 marca 2022

Wiosenne temperatury w prognozach, ocieplenie dotrze do Polski, prognoza temperatury 22 marca 2022

W przyszłym tygodniu czekają nas dwucyfrowe dodatnie temperatury na przeważającym obszarze kraju szczególnie między 22-25 marca. Dotychczas w tym roku najwyższą temperaturę na stacji IMGW pierwszego rzędu zanotowano w Nowym Sączu. Temperatura wzrosła tutaj do 16,2 st. C. Przed nami jednak większy wzrost temperatury i to na znacznie większym obszarze Polski. Temperatura miejscami może osiągnąć 17-19 st. C. To są pierwsze szacunki, gdyż nie wykluczamy, że lokalnie może być więcej, jeśli uaktywnią się zjawiska ciepłego wiatru fenowego.

Wiosenne ocieplenie w Polsce, prognozowana temperatura 23 marca 2022

Wiosenne ocieplenie w Polsce, prognoza temperatury 23 marca 2022

To będzie wspaniały czas na wrócenie do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Już teraz pomyślmy o przygotowaniu rowerów po sezonie zimowym i innego sprzętu, który umożliwi nam miły relaks i wypoczynek po pracy.

Wiosenne ciepło w Polsce. Prognoza temperatury, 24 marca 2022

Niska temperatura ustąpi, do Polski dotrze wiosenne ocieplenie, prognoza temperatury 24 marca 2022

Ocieplenie potwierdzają prognozy długoterminowe z dokładną trajektorią napływu powietrza. Na poniższej animacji możemy prześledzić anomalię temperatury wraz z zasięgiem dodatniego znacznie cieplejszego sektora w Europie.

Wiosenne temperatury w prognozach. Przewidywana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 20, do 26 marca 2022

Ocieplenie jest pewne, gdyż jest potwierdzone przez wszystkie wiodące modele numeryczne. Przed nami więc bardzo przyjemny okres w pogodzie, który będzie zachęcał do wypoczynku, ale także do pierwszych poważnych prac w ogrodach, czy w sadach.

Wstępnie prognozowane temperatury w Polsce, 25 marca 2022

Wiosenne temperatury w prognozach, ocieplenie w Polsce, prognoza temperatury 25 marca 2022

Tak jak obiecaliśmy, cierpliwość zostanie nagrodzona wraz z początkiem 3 dekady marca, gdy temperatury znacznie wzrosną. Będzie to jednak okres nadal pogłębiającego się niedoboru opadów. Korekta w prognozowanych temperaturach jest jeszcze nieznacznie możliwa, ale ocieplenie mamy pewne. W przypadku możliwych kolejnych ważnych zmian w pogodzie po omówionym okresie, będziemy informować na bieżąco ze stosownym wyprzedzeniem.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!