| Szukaj |
Zagrożenie!

Uderzenie ciepła dotrze do Polski. To będą najwyższe temperatury od początku roku. Poczujemy wiosnę

Mamy wreszcie dobre informacje pogodowe dla osób, które niecierpliwie czekają na trwalszy i zdecydowany wzrost temperatury. Wszystko na to wskazuje, że do Polski wraz z upływem trzeciej dekady marca dotrze ciepłe powietrze. Temperatura miejscami wzrośnie do około 17-19 stopni C. To będą najwyższe temperatury od początku 2022 roku. Przyjemnym wiosennym temperaturom będzie towarzyszyć również słońce, bo nadal pozostaniemy w zasięgu wyżu. Sprawdźmy, kiedy należy się spodziewać wiosennych temperatur w Polsce i pierwszego znaczącego okresu ocieplenia.

Wiosenne ocieplenie dotrze do Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 24 marca 2022

Duże ocieplenie dotrze do Polski, to będą najwyższe temperatury od początku 2022 roku, prognoza 22-26 marca 2022

Rozbudowujący się wyż w rejonie Polski przyniesie stabilizację warunków pogodowych, czyli brak większych opadów i mnóstwo chwil ze słońcem, ale również mróz w nocy, nieco większy w najbliższy weekend na wschodzie i południu kraju. Sytuacja zmieni się w przyszłym tygodniu, gdy główny wyż osłabnie i rozpadnie się na kilka innych ośrodków wyżowych. To będzie jednak nadal jeden duży obszar pola wyżowego nad Europą. Ulegnie wtedy zmianie kierunek adwekcji powietrza i do Polski napłynie cieplejsze powietrze, które przyniesie nam znaczący wzrost temperatury.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 22 marca 2022

Wiosenne temperatury w prognozach, ocieplenie dotrze do Polski, prognoza temperatury 22 marca 2022

W przyszłym tygodniu czekają nas dwucyfrowe dodatnie temperatury na przeważającym obszarze kraju szczególnie między 22-25 marca. Dotychczas w tym roku najwyższą temperaturę na stacji IMGW pierwszego rzędu zanotowano w Nowym Sączu. Temperatura wzrosła tutaj do 16,2 st. C. Przed nami jednak większy wzrost temperatury i to na znacznie większym obszarze Polski. Temperatura miejscami może osiągnąć 17-19 st. C. To są pierwsze szacunki, gdyż nie wykluczamy, że lokalnie może być więcej, jeśli uaktywnią się zjawiska ciepłego wiatru fenowego.

Wiosenne ocieplenie w Polsce, prognozowana temperatura 23 marca 2022

Wiosenne ocieplenie w Polsce, prognoza temperatury 23 marca 2022

To będzie wspaniały czas na wrócenie do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Już teraz pomyślmy o przygotowaniu rowerów po sezonie zimowym i innego sprzętu, który umożliwi nam miły relaks i wypoczynek po pracy.

Wiosenne ciepło w Polsce. Prognoza temperatury, 24 marca 2022

Niska temperatura ustąpi, do Polski dotrze wiosenne ocieplenie, prognoza temperatury 24 marca 2022

Ocieplenie potwierdzają prognozy długoterminowe z dokładną trajektorią napływu powietrza. Na poniższej animacji możemy prześledzić anomalię temperatury wraz z zasięgiem dodatniego znacznie cieplejszego sektora w Europie.

Wiosenne temperatury w prognozach. Przewidywana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 20, do 26 marca 2022

Ocieplenie jest pewne, gdyż jest potwierdzone przez wszystkie wiodące modele numeryczne. Przed nami więc bardzo przyjemny okres w pogodzie, który będzie zachęcał do wypoczynku, ale także do pierwszych poważnych prac w ogrodach, czy w sadach.

Wstępnie prognozowane temperatury w Polsce, 25 marca 2022

Wiosenne temperatury w prognozach, ocieplenie w Polsce, prognoza temperatury 25 marca 2022

Tak jak obiecaliśmy, cierpliwość zostanie nagrodzona wraz z początkiem 3 dekady marca, gdy temperatury znacznie wzrosną. Będzie to jednak okres nadal pogłębiającego się niedoboru opadów. Korekta w prognozowanych temperaturach jest jeszcze nieznacznie możliwa, ale ocieplenie mamy pewne. W przypadku możliwych kolejnych ważnych zmian w pogodzie po omówionym okresie, będziemy informować na bieżąco ze stosownym wyprzedzeniem.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz