| |
Zagrożenie!
Gigantyczne pęknięcia po trzęsieniu ziemi w Chorwacji, nadal liczne wstrząsy wtórne. Zginęło co najmniej 8 osób

Gigantyczne pęknięcia po trzęsieniu ziemi w Chorwacji, nadal liczne wstrząsy wtórne. Zginęło co najmniej 8 osób

Wczoraj 29 grudnia 2020 środkową Chorwację nawiedziło jedno z największych trzęsień ziemi w tej części kraju. Magnituda wstrząsu została oszacowana na 6,4 z epicentrum w pobliżu miasta Petrinji. Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi wynosi co najmniej 8. Ponad 22 osoby zostały ranne, w tym 2 znajdują się w stanie krytycznym. Najbardziej zniszczone zostały miasta Petrinja i Sisak, gdzie zostało uszkodzonych lub zawalonych wiele domów. Najwięcej, bo 5 ofiar pochodzi z miejscowości Gline koło Petrinji. W kościele w miejscowości Żażini zginął kościelny. Nadal trwa akcja ratownicza, w której uczestniczą strażacy i żołnierze przeszukujący gruzy budynków.

Gigantyczne pęknięcia po trzęsieniu ziemi w Chorwacji

Gigantyczne pęknięcia ziemi w Chorwacji po trzęsieniu ziemi, wiele ofiar, liczne wstrząsy wtórne

Po trzęsieniu ziemi w Chorwacji setki osób zostało pozbawionych dachu nad głową. Wstrząs odczuli także mieszkańcy Austrii, Węgier, Włoszech, Bośni i Hercegowiny, a także Słowacji i Słowenii. Na uwagę zwracają gigantyczne pęknięcia, jakie powstały w ziemi po trzęsieniu. Wiele dróg zostało zniszczonych.

Liczne zawalone budynki w Chorwacji. Zdjęcia z trzęsienia ziemi

Niestety, po głównym trzęsieniu ziemi, w Chorwacji nadal są notowane liczne wstrząsy wtórne pogłębiające straty i zagrażające życiu mieszkańców, szczególnie w rejonie Petrinji. Dziś 30 grudnia 2020 zanotowano 2 dość silne wstrząsy o magnitudzie 4,8 i 4,7. Pierwszy nastąpił o godzinie 06:15, a drugi o godzinie 06:26.

Epicentrum trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,8 i promień odczuwanego wstrząsu

Trzęsienie ziemi w Chorwacji, zdjęcia zawalonych budynków, ziemia nadal się trzęsie, liczne wstrząsy wtórne

DobraPogoda24, EMSC


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!