| |
Zagrożenie!
Silne trzęsienie ziemi w Chorwacji. Najsilniejszy wstrząs od ponad 350 lat!

Silne trzęsienie ziemi w Chorwacji. Najsilniejszy wstrząs od ponad 350 lat!

W Chorwacji doszło dziś 29 grudnia 2020 o godzinie 12:20 do silnego trzęsienia ziemi. Wstrząs o magnitudzie 6.4 na głębokości 10 km był największym w Chorwacji od 1667 roku, czyli 353 lat. Epicentrum trzęsienia ziemi miało miejsce 3 km na południowy zachód od miejscowości Petrinja położonej około 40 km na południowy wschód od Zagrzebia.

Silne trzęsienie ziemi w Chorwacji. Epicentrum wstrząsu, 29 grudnia 2020

Silne trzęsienie ziemi w Chorwacji, Zagrzeb, Petrinja, 29 grudnia 2020

Wstępne informacje mówią o licznych stratach i rannych. Aktualnie nie ma informacji o ofiarach, ale to się może zmienić.

Zasięg odczuwalnego trzęsienia ziemi w Chorwacji jest spory

Zasięg trzęsienia ziemi w Chorwacji

Skutki trzęsienia ziemi w Chorwacji, w rejonie miejscowości Petrinja. Foto: TT Antens

Silne trżesienie ziemi w Chorwacji, epicentrum Petrinja, wstrząs odczuwalny w Zagrzebiu

Trzęsienie ziemi było odczuwalne także w Zagrzebiu, gdzie mieszkańcy w panice opuszczali domy. Dyrekcja elektrowni atomowej Krsko w sąsiedniej Słowenii poinformowała o profilaktycznym wyłączeniu reaktora.

Budynek ze zdjęć w Chorwacji został uszkodzony już we wczorajszym 28.12 trzęsieniu ziemi. Dzisiejsze 29.12 trzęsienie dokończyło dzieło zniszczenia

Skutki trzęsienia ziemi w Chorwacji, w rejonie miejscowości Petrinja. Foto: TT Antens

Trz ęsienie ziemi w Chorwacji, 29 grudnia 2020, najnowsze informacje

Relacja na żywo ze skutków trzęsienia ziemi w Chorwacji

Wczoraj 28.12 trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.2 było odczuwalne w centrum Chorwacji. To był wstrząs wstępny dzisiejszego 29.12 trzęsienia ziemi o magnitudzie 6.4. Epicentrum obu trzęsień znajdowało się w tym samym rejonie.

Przypomnijmy, w marcu 2020 roku, trzęsienie ziemi o magnitudzie 5.4 nawiedziło Zagrzeb, powodując śmierć jednej osoby i raniąc 27 innych.

Aktualizacja godzina 16:10 - Fatalne informacje napływają z Petrinja. Pierwszą ofiarą trzęsienia ziemi jest 12-letnia dziewczynka. Szkody materialne w okolicy są ogromne, bo większość miasta jest zniszczona. Trzęsienie ziemi było odczuwalne w całej Chorwacji, a także miejscami w Bośni i Hercegowinie, Słowenii, Serbii, na Węgrzech, we Włoszech, a nawet na Słowacji!

Gigantyczne zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Chorwacji

Aktualizacja godzina 22:16 - Liczba śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji wzrosła do siedmiu. Przeszło 20 osób zostało rannych, dwie z nich są w stanie krytycznym. Najbardziej zniszczone zostały miasta Petrinja i Sisak. Zawaliło się tam wiele domów. W miejscowości Gline koło Petrinji zginęło pięć osób. W kościele w miejscowości Żażini zginął kościelny. Nadal trwa akcja ratownicza prowadzona przez strażaków i ratowników.

DobraPogoda24, EMCS


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!