| |
Zagrożenie!
To nie koniec zimy. Śnieżyca zasypie drogi i domy. W tych regionach spadnie 40 cm śniegu

To nie koniec zimy. Śnieżyca zasypie drogi i domy. W tych regionach spadnie 40 cm śniegu

Tegoroczny luty w Polsce przynosi nadzwyczaj ciepłą i zupełnie nie zimową pogodę. Zupełnie inaczej jest na północy i wschodzie Europy. Szczególnie mieszkańcy Skandynawii mają już dość śnieżnej zimy ciągnącej się od kilku miesięcy, tym bardziej, że w tym tygodniu przejdzie kolejna śnieżyca. Miejscami spadnie ponad 40 cm śniegu, a w górach znacznie więcej. Śnieg zasypie drogi i domy. Na drogach będzie paraliż, zwłaszcza, że spodziewamy się zawiei i zamieci śnieżnych.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Skandynawii o godzinie 10:00, 23 lutego 2024

Śnieżyca zasypie drogi i domy w Skandynawii, to nie koniec zimy luty 2024

Kolejny atak zimy w tym sezonie na północy Europy będzie związany z przechodzącym cyklonem niosącym nie tylko opady śniegu i deszczu w cieplejszych sektorach powietrza, ale także silnej wichury, na morzu i wybrzeżu miejscami o sile huraganu. Cyklon ten w najbliższy piątek znajdzie się w pobliżu Norwegii. Na jego strefach frontowych wystąpią śnieżyce między Norwegią i Szwecją. Natężenie opadów będzie duże, bo miejscami w ciągu godziny spadnie nawet kilka cm śniegu.

Prognoza zasięgu śnieżycy na północy Europy w Skandynawii o godzinie 13:00, 23 lutego 2024

Zima nie odpuszcza w Skandynawii, śnieżyca zasypie Norwegię i Szwecję, 23 lutego 2024

Cyklon niosący śnieżyce będzie się przesuwał na północ wzdłuż wybrzeża Norwegii, a wraz z nim śnieżyca obejmie kolejne regiony Skandynawii w kierunku także północnej Szwecji. Warunki pogodowe szczególnie na drogach będą ponownie trudne. Zaczną tworzyć się korki, a miejscami niektóre odcinki dróg mogą stać się nieprzejezdne ze względu na nawiewany śnieg.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Skandynawii o godzinie 01:00, 25 lutego 2024

Śnieżyca zasypie drogi w Skandynawii, prognoza śniegu 25 lutego 2024

Kolejny układ niżowy przyniesie śnieżyce na północy Europy, zwłaszcza w rejonie południowo-środkowej Finlandii pod koniec tygodnia. To będzie następny region dotknięty atakiem zimy. Również w tym przypadku spadnie miejscami, co najmniej kilkanaście cm śniegu.

Prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej w Skandynawii na północy Europy do 25 lutego 2024

Śnieżyca zasypie drogi i domy, Skandynawia luty 2024, gdzie spadnie śnieg

O pierwszych poważnych śnieżycach w tym sezonie zimowym w Skandynawii, informowaliśmy już w listopadzie. Od tamtego okresu bez większych przerw zima trzyma w wielu regionach do tego stopnia, że niektórzy Polacy mieszkający w tych regionach piszą do naszej redakcji i mówią, że mają już dość zimy. Obecnie końca zimy na północy Europy nie widać, tym bardziej, że w prognozach są kolejne śnieżyce.

Czytaj także: Ogromny antycyklon i mróz na wschodzie. Temperatura spadła do -57 stopni. Padł rekord mrozu

Prognoza pokrywy śnieżnej na północy Europy do 25 lutego 2024

Gdzie jest zima w Europie, luty 2024

Jak widać, prawdziwa śnieżna zima do końca lutego nadal będzie trzymać w północnej i wschodniej Europie. Jedynym pocieszeniem jest mróz, który obecnie zelżał i spada miejscami do -30/-20 st. C., a jeszcze w połowie lutego notowano nawet -41 st. C. na naszym kontynencie.

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!