| |
Zagrożenie!
To będzie mroźna noc w Polsce. Temperatura spadnie poniżej -10 stopni. Mamy dokładne prognozy temperatury

To będzie mroźna noc w Polsce. Temperatura spadnie poniżej -10 stopni. Mamy dokładne prognozy temperatury

Niskie temperatury, w tym mróz w Polsce nie odpuszcza. Również w nocy 2/3 marca 2022 spodziewamy się miejscami spadku temperatury poniżej -10 stopni C. Zgodnie z naszymi prognozami, początek marca przynosi niskie temperatury w nocy. Najzimniej jest w rejonach podgórskich. Lokalnie temperatury spadły nawet poniżej -18 st. C. Z kolei w głębi kraju na znacznym obszarze temperatura przy gruncie spada nawet do -13/ -11 st. C. Nie inaczej będzie najbliższej nocy.

Prognozowany mróz w Polsce, noc 2/3 marca 2022

Mroźna noc 2/3 marca 2022 w Polsce. Dokładna mapa temperatury

Przed nastaniem nocy warto sprawdzić aktualne zdjęcie satelitarne Polski. Widzimy na nim wielkość zachmurzenia oraz obszar rozpogodzenia. Najniższej temperatury spodziewamy się na obszarze braku większego zachmurzenia, szczególnie od północnego Podlasia i Mazur przez Mazowsze, Ziemie Łódzką, częściowo Wielkopolskę po Opolszczyznę, Górny Śląsk i południową Małopolskę. Na tym obszarze temperatura spadnie do około -11/-6 st. C. Lokalnie przy gruncie oraz w górskich dolinach spadki temperatur mogą być większe.

Zachmurzenie nad Polską przed nastaniem nocy 2/3 marca 2022. Dane z godziny 16:30

Mróz w nocy 2/3 marca 2022, prognozowana temperatura w Polsce

Co ciekawe, niskie temperatury są szczególnie oczekiwane w dolinach. Miejscami temperatura może być jednak wyższa od tej notowanej w zastoiskach chłodu na dole, co będzie mieć związek z inwersją.

Prognozowany mróz nad Polską na wysokości 1,5 km. Noc 2/3 marca 2022

Pogoda w nocy 2/3 marca 2022, prognoza mrozu w Polsce

Mimo, że mróz nie będzie wyjątkowo silny, to o tej porze roku takie spadki temperatur świadczą jednak, że jest zimniej niż powinno. Bardzo dobrze to potwierdzają mapy z anomalią temperatury. Miejscami w czwartek 03.03 nad ranem temperatury będą aż o 10/6 st. C. niższe od normy klimatycznej. Obecność wyżu chroni nas jednak przed dynamiczną pogodą i ryzykiem kolejnej wichury.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, noc 2/3 marca 2022

Zimny początek marca 2022, prognoza temperatury w Polsce i Europie, 3 marca 2022

O potencjale zalegającego chłodnego powietrza polarnego - kontynentalnego nad Polską świadczą pomiary temperatur z ostatnich nocy. Miejscami notowaliśmy dwucyfrowy mróz.

Mróz w Polsce zanotowany 2 marca 2022

Mróz w Polsce, temperatura spadła poniżej -10 stopni, pomiary 2 marca 2022

Najbliższa noc przyniesie najsłabszy mróz na wschodzie i południowym wschodzie kraju, gdzie zaznaczy się wpływ zachmurzenia znad Ukrainy. Mróz prawdopodobnie nie wystąpi nad samym morzem, gdyż wiatr wieje od morza, a przez to temperatura powinna się utrzymać na niewielkim plusie. Kolejne noce również będą przynosić przymrozki, ale spadki temperatur okresowo na znacznym obszarze kraju powinny być mniejsze.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!