| |
Zagrożenie!
Temperatura w Polsce spadła do -20 stopni. Najbliższe noce również zimne. Silny mróz dotrze na południe Europy

Temperatura w Polsce spadła do -20 stopni. Najbliższe noce również zimne. Silny mróz dotrze na południe Europy

Do Polski dotarła zimna masa powietrza polarnego kontynentalnego. To sucha masa powietrza, dlatego występują liczne rozpogodzenia, które sprzyjają w nocy wystąpieniu silnego mrozu. Temperatura w naszym kraju spadła do -20 stopni C., a więc tak jak prognozowaliśmy ze znacznym wyprzedzeniem. Kolejne noce również będą mroźne, w Polsce mróz nadal będzie dwucyfrowy. Zimna masa powietrza znad Rosji przez Ukrainę napłynie także nad Bałkany i południową oraz południowo wschodnią Europę. Wyjątkowo zimno będzie również na Ukrainie objętej wojną.

Silny mróz w Polsce oraz na wschodzie i południu Europy. Prognozowana anomalia temperatury, noc 11/12 marca 2022

Silny mróz w Polsce, temperatura spadła do -20 stopni, prognoza temperatury noc 11/12 marca 2022

Najbliższa noc będzie wyjątkowo zimna od Rosji przez Ukrainę, wschodnią i południową Polskę przez Bałkany po Turcję. Na tym obszarze temperatura miejscami o 16-10 st. C. będzie niższa od normy wieloletniej dla tego okresu.

Mróz zanotowany w Polsce przy gruncie, 11 marca 2022

Mróz zanotowany w Polsce, 11-12 marca 2022

Minionej nocy najzimniej było na wschodzie i południu Polski szczególnie na południu Małopolski i Podkarpacia. Temperatura na wysokości 2m na stacji IMGW w Tyliczu spadła do -20 st. C. Przy gruncie spadek temperatury mógł być większy. Ponadto odnotowano: -19,7 st. C. w Poroninie, -19,5 st. C. w Wysowej, -19,1 w Komańczy, -18,6 st. C. w Stuposianach i -18,2 st. C. w miejscowości Żubracze. Również najbliższa noc będzie mroźna w Polsce, zwłaszcza na obszarze, od Podlasia przez Mazury, Lubelszczyznę, Ziemie Świętokrzyską po Małopolskę, Podkarpacie i południowe dzielnice Śląska. Na tym obszarze temperatura spadnie do -13/-8 st. C., a na południu Małopolski i Podkarpacia miejscami do około -19/-14 st. C.

Prognoza mrozu w Polsce, 12 marca 2022 nad ranem

Silny mróz w Polsce i Europie, temperatura spadła do -20 stopni, prognoza temperatury 12 marca 2022

Silny mróz rozleje się także w nocy na wschodnią i południowo wschodnią Europę. Wyjątkowo zimno będzie na Ukrainie w rejonie Charkowa. Temperatura tutaj może spaść poniżej -22 st. C.

Prognozowany mróz w Europie, 12 marca 2022 nad ranem

Duży mróz w Polsce, Europie i na Ukrainie, prognoza temperatury 12 marca 2022

Spływ zimnego powietrza przez Morze Czarne daje impuls do powstania śnieżycy. Efekt morza powoduje miejscami duży przyrost pokrywy śnieżnej szczególnie w północnej Turcji. Krótko mówiąc, zima w Europie nie dała jeszcze ostatniego słowa.

Dwucyfrowy mróz w Polsce. Prognozowana temperatura, 13 marca 2022 nad ranem

Mróz w Polsce, prognoza temperatury 13 marca 2022

Ujemne temperatury w Polsce szczególnie we wschodniej i południowej części kraju w nocy szybko nie ustąpią, gdyż układ wyżowy przez znaczną część marca będzie nadal wpływać na warunki pogodowe w naszym kraju. Mróz jednak zelżeje, a w dzień temperatury będą wyższe od obecnych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!