| |
Zagrożenie!
Temperatura spadnie poniżej -15 stopni. Oblodzenie i mróz wraca do Polski. Wiemy, kiedy będzie cieplej

Temperatura spadnie poniżej -15 stopni. Oblodzenie i mróz wraca do Polski. Wiemy, kiedy będzie cieplej

Nie możemy narzekać na nudę w pogodzie. W Polsce niemal z dnia na dzień popadamy ze skrajności w skrajność. Przed nami po pierwszym powiewie wiosny na południu kraju, tym razem odczuwalne ochłodzenie, bo wróci mróz, miejscami dwucyfrowy. Lokalnie temperatura spadnie poniżej -15 stopni C. Fala ochłodzenia nie będzie jednak długotrwała, bo w nowym tygodniu ponownie się ociepli. Mróz nawet w nocy, będzie zjawiskiem rzadkim. Sprawdźmy, kiedy i gdzie mróz będzie największy i kiedy należy oczekiwać ponownego znacznego wzrostu temperatury.

Mróz w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, niedzielny poranek 13 lutego 2022

Silny mróz wraca do Polski, temperatura spadnie poniżej -15 stopni. Mroźna noc 12/13 lutego 2022

Przez Polskę przechodzi aktualnie chłodny front atmosferyczny z opadami deszczu, śniegu, deszczu ze śniegiem i miejscami krupy śnieżnej. Za frontem z północnego zachodu spłynie chłodna masa powietrza arktycznego. Po opadach lokalnie w nocy mogą się pojawić oblodzenia.

Prognozowana adwekcja powietrza arktycznego do Polski obliczona dla Warszawy, 12 lutego 2022

Mróz w lutym w Polsce, temperatura poniżej -15 stopni, prognoza temperatury w nicy 11/12 lutego 2022

Za frontem wystąpią liczne przejaśnienia i rozpogodzenia, które będą sprzyjać pojawieniu się ujemnej temperatury już najbliższej nocy.

Prognozowany mróz w Polsce, sobota 12 lutego 2022 nad ranem

Prognozowany mróz w Polsce, noc 11/12 lutego 2022

Temperatura w nocy z piątku na sobotę spadnie w północnej Polsce miejscami do -6/-3 st. C. Wyjątkiem będą dzielnice południowo wschodnie, zwłaszcza w Małopolsce i na Podkarpaciu, gdzie duże zachmurzenia z zanikającymi opadami nie pozwoli miejscami na wystąpienie mrozu, ale nie wszędzie. Największe ochłodzenie pojawi się kolejnej nocy z soboty na niedzielę 12/13 lutego, gdy osiadające powietrze arktyczne w czasie rozpogodzeń przyniesie większy mróz na południu i południowym wschodzie Polski, zwłaszcza w kotlinach.

Prognozowany mróz w Polsce, niedziela 13 lutego 2022 nad ranem

Silny mróz w Polsce, prognoza temperatury noc 12/13 lutego 2022

Temperatura miejscami szczególnie w woj. świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim spadnie do -12/-6 st. C., a lokalnie w kotlinach w rejonach podgórskich nawet do -16/-13 st. C. 

Prognoza temperatury, mrozu i zachmurzenia w Polsce, 13 lutego 2022

Wystąpienie większego mrozu na południu Polski w omawianym terminie jest pewne, bo napłynie wcześniej powietrze arktyczne, ponadto pojawią się nocne rozpogodzenia w obszarze wyżowym. Kolejna noc 13/14.02 również miejscami przyniesie niewielkim mróz w kraju, jednak z upływem nowego tygodnia ponownie temperatura wzrośnie wraz z ruszeniem silnej cyrkulacji strefowej. Temperatura w Polsce znowu wzrośnie miejscami powyżej 10 st. C.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!