| |
Zagrożenie!
Pogoda na 11 lutego 2022. Deszcz i śnieg w Polsce. Miejscami silny wiatr na południowym wschodzie

Pogoda na 11 lutego 2022. Deszcz i śnieg w Polsce. Miejscami silny wiatr na południowym wschodzie

Sporo opadów deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie krupy śnieżnej, zwłaszcza w południowej połowie Polski - zapowiada pogoda w piątek 11 lutego 2022. To będą skutki przejścia chłodnego frontu atmosferycznego za którym napłynie znacznie chłodniejsze powietrze arktyczne. Z upływem popołudnia i wieczorem wiatr nasili się okresami na południu i południowym wschodzie oraz w górach. Zapraszamy na prognozę pogody.

Prognoza zasięgu opadów deszczu i śniegu w Polsce, do godziny 13:00

Pogoda na piątek 11 lutego 2022, opady deszczu i śniegu w Polsce, silny wiatr na południowym wschodzie

Pogoda na dziś, piątek 11 lutego 2022

Przez Polskę w ciągu najbliższej doby przejdzie z północnego zachodu na południowy wschód front chłodny związany z pozostałościami po głębokim niżu Sarai, jaki kilka dni temu był potężnym niżem w rejonie Islandii, gdy mówiliśmy o bombie niżowej z ciśnieniem około 928-929 hPa w jego centrum. Za frontem napłynie chłodne powietrze arktyczne.

Prognoza układu barycznego w Europie o godzinie 13:00, 11 lutego 2022

Pogoda 11 lutego 2022, front chłodny z deszczem i śniegiem w Polsce, silny wiatr na południu kraju

W piątek opady deszczu i śniegu. Najwięcej opadów w południowej połowie Polski

W ciągu dnia zachmurzenie będzie duże i całkowite, ale miejscami, zwłaszcza na zachodzie i północy w rejonie przelotnych opadów zaczną się pojawiać również większe przejaśnienia, gdy obszar dużego i całkowitego zachmurzenia do wieczora, będzie się zwężał w kierunku wschodnim i południowo wschodnim. Generalnie z upływem godzin strefa opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i miejscami śniegu lub krupy śnieżnej, będzie się przesuwać przez południową połowę kraju z Dolnego Śląska w kierunku Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyzny i częściowo Mazowsza. Na pozostałym obszarze północnej Polski popada tylko miejscami i przelotnie. Zasięg opadów sprawdzimy na aktualnych danych radarowych.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 16:00, 11 lutego 2022

Pogoda 11 lutego 2022, mapa opadów śniegu i deszczu w Polsce

Temperatura najwyższa na południowym wschodzie Polski

Za nami pierwsze znaczne ocieplenie i powiew wiosny w Polsce. Wczoraj temperatura w Legnicy wzrosła do 14,2 st. C. Dziś czeka nas spadek temperatury, ale będzie on krótkotrwały. Spodziewamy się maksymalnie, od 2 st. C. w strefie przemieszczających się opadów wielkoskalowych z południowego zachodu na wschód kraju, 3-5 st. C. na przeważającym obszarze Polski, do 6-9 st. C. miejscami w Małopolsce i na Podkarpaciu przed dotarciem opadów.

Prognozowana temperatura w Polsce o godzinie 13:00, 11 lutego 2022

Pogoda 11 lutego 2022, temperatura w Polsce

Po południu i wieczorem okresami silny wiatr na południowym wschodzie. Ciśnienie wieczorem zacznie rosnąć

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami okresami porywisty, zachodni i północno zachodni. Z upływem popołudnia i wieczorem wiatr okresami nasili się miejscami na południowym wschodzie kraju, zwłaszcza w Małopolsce i na Podkarpaciu oraz na środowym i zachodnim wybrzeżu, w porywach do 50-70 km/h. 

Prognozowane maksymalne porywy wiatru w Polsce, 11 lutego 2022

Pogoda 11 lutego 2022, prognoza wiatru w Polsce

Ciśnienie pod wieczór zacznie zdecydowanie rosnąć. W południe w Kielcach wyniesie 1017 hPa.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!