| |
Zagrożenie!
Temperatura spadnie do -6 stopni. Noc z przymrozkami w Polsce. Wiemy, w których regionach będzie najzimniej

Temperatura spadnie do -6 stopni. Noc z przymrozkami w Polsce. Wiemy, w których regionach będzie najzimniej

Przed nami kolejna noc z przymrozkami w Polsce. Zanim ponownie napłynie cieplejsze powietrze z południowego zachodu Europy, to znowu czekają nas znaczne spadki temperatur. Spodziewamy się temperatur minimalnych do -6/-1 st. C. Przymrozki wystąpią nie tylko przy gruncie będą także możliwe lokalnie na wysokości 2m. Noc najzimniej zapowiada się we wschodniej połowie kraju, szczególnie w regionach południowo wschodnich. Sprawdźmy, gdzie temperatury będą najniższe i piątek 21.10 rozpoczniemy od skrobania szyb w samochodach.

Zdjęcie satelitarne Polski przed nastaniem nocy z widocznym zasięgiem powietrza arktycznego (odcień koloru fioletowego) i zaznaczonymi regionami szczególnie narażonymi na przymrozki. Dane: Eumetsat, godzina 17:00, 20 października 2022

Temperatura w Poslce spadnie do -6 st. C., noc z przymrozkami, prognoza temperatury 21 października 2022

Potencjał do spadku temperatury i wystąpienia przymrozków w Polsce będzie podobny do minionej nocy, gdy notowaliśmy nawet -5 st. C. w Toruniu, Łodzi i Pile, ale będzie on ograniczany od zachodu przez nasuwanie się stref zachmurzenia frontowego ze słabymi i umiarkowanymi opadami deszczu w drugiej połowie nocy miejscami na zachodzie.

Prognozowane przymrozki w Polsce, noc 20/21 października 2022

Noc przyniesie prymrozki w Polsce, temperatura spadnie do -6 st. C. Prognoza przymrozków, 21 października 2022

Obszar pogodny z chłodnym powietrzem arktycznym pozostanie na wschodzie i południowym wschodzie Polski i to właśnie w tych regionach wystąpią jeszcze przymrozki, najsilniejsze na południowym wschodzie. Ujemne temperatury wystąpią miejscami szczególnie na obszarze, od Mazur i Podlasia przez Mazowsze, Ziemie Świętokrzyską, Lubelszczyznę po Małopolskę oraz lokalnie wschodnie dzielnice Górnego Śląska i Ziemi Łódzkiej.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce, noc 20/21 października 2022 o godzinie 02:00

Noc z przymrozkami w Polsce, temperatura spadnie do -6 st. C, prognoza temperatury 21 października 2022

Ujemne temperatury miejscami na wskazanym obszarze wystąpią także na wysokości 2m. Skrobaczki do szyb przydadzą się na pewno co najmniej na Podkarpaciu, Podlasiu, Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie, południu Mazowsza oraz w Małopolsce.

Prognozowane przymrozki w Polsce na wysokości 2m, do godziny 05:00, 21 października 2022

Przymrozki w Polsce, zimna noc 20/21 października 2022, prognoza temperatury

Noc najzimniej zapowiada się na wschodzie i południowym wschodzie Polski, gdyż na tym obszarze najdłużej utrzyma się oddziaływanie pogodnego wyżu z zalegającym powietrzem arktycznym. Jest to także uwzględnione w prognozie anomalii temperatury.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie o godzinie 02:00, 21 października 2022

Zimne powietrze arktyczne w Polsce, noc z przymrozkami, prognozowana anomalia temperatury 21 października 2022

Zupełnie inaczej będzie w zachodniej połowie Polski, gdzie strefa frontowa nasuwająca się znad Niemiec i Czech z tendencją do przesuwania w kierunku północno wschodnim będzie spychać powietrze arktyczne z Polski. Od zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarnomorskie, które w ciągu następnej doby obejmie cały kraj i dzięki temu kolejne noce zapowiadają się już na ogół bez przymrozków. To łagodniejsze powietrze ponownie przyniesie nam wzrost temperatury miejscami do 15-22 st. C. w kolejnych dniach października.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!