| |
Zagrożenie!
Szlak na Giewont ponownie otwarty dla turystów

Szlak na Giewont ponownie otwarty dla turystów

Po tragicznej burzy w Tatrach, gdy zginęło 5 osób (ponad 150 osób rannych, 2 najciężej rannych dzieci nadal przebywa w szpitalu), 22 sierpnia został zamknięty szlak na kopułę szczytową Giewontu. Dziś 24.09 po ponad miesiącu od tego zdarzenia, ponownie otwarto szlak na Giewont.

Szlak na Giewont otwarty po remoncie

W tym czasie szlak został wyremontowany, założono również nowe łańcuchy, bowiem pioruny zniszczyły nie tylko zabezpieczenia, ale i pokruszyły skały, na których były umieszczone. TOPR planował naprawy na tym szlaku od dłuższego czasu, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych wśród turystów tras.

Z kolei w czwartek 26.09 ma zostać ponownie udostępniony po remoncie szlak przez Nosal. Natomiast szlak na Halę Gąsienicową przez Boczań zostanie otwarty dopiero w następny weekend 5-6 października. Od wczoraj 23.09 nie kursuje kolej linowa na Kasprowy Wierch, która przechodzi przegląd techniczny. Przestój potrwa do 22 listopada. W czasie tej przerwy Tatrzański Park Narodowy chce wyremontować popularny wśród turystów szlak z Suchej Przełęczy pod Kasprowym na Liliowe. Naprawiany ma być też szlak z Gęsiej Szyi na Waksmundzką Polanę. Na razie nie podano dat zamknięć szlaków.

Tatrzański Park Narodowy apeluje o ostrożność podczas wycieczek w wyższe partie gór. Na szlakach powyżej 1900 metrów nad poziomem morza, głównie od strony północnej oraz w miejscach zacienionych, są oblodzenia i zalega śnieg. Na dole szlaki są mokre i śliskie, a w lasach błotniste.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!