| |
Zagrożenie!
Śnieżyce zasypały autostrady. Zima zaskoczyła setki kierowców. W nocy chwyci mróz poniżej -20 stopni

Śnieżyce zasypały autostrady. Zima zaskoczyła setki kierowców. W nocy chwyci mróz poniżej -20 stopni

Sprawdziły się nasze prognozy mówiące o nawrocie zimy i przejściu śnieżycy w rejonie Alp między północnymi Włochami, południowo wschodnią Szwajcarią po zachodnią Austrię i południowymi krańcami Niemiec. Miejscami spadło już 50 cm śniegu. Doszło do zablokowania autostrady A22 i A13 między Włochami i Austrią. Setki samochodów utknęło na drogach. Kierowcy czekają na pomoc i dotarcie służb. W nocy chwyci mróz, miejscami poniżej -20/-10 st. C.

Skutki śnieżycy na autostradzie Brennerskiej A22 we Włoszech, 23 lutego 2024. Foto: FB Meteo News

Śnieżyce zasypały autostradę A22 i A13 między Włochami i Austrią, luty 2024

Śnieg między północnymi Włochami i Austrią nadal pada. Miejscami dosypie jeszcze około 20-50 cm. Przybywa zablokowanych i zamkniętych dróg. Obecnie najgorsza sytuacja panuje na autostradzie, od rejonu miejscowości Sterzing we Włoszech po okolice zjazdu na obwodnice Innsbrucka w Austrii. Na tym odcinku autostrada w wielu miejscach jest zamknięta i nieprzejezdna. Kierowcy marzną i czekają na pomoc.

Zasięg śnieżycy o godzinie 18:30, 23 lutego 2024. Wizualizacja: Ventusky

Śnieżyca zasypała autostrądę we Włoszech i Austrii, zima zaskoczyła kierowców luty 2024

Sytuacja szybko się nie poprawi. Służby drogowe są zaskoczone nagłym i gwałtownym nawrotem zimy, gdyż w ostatnich tygodniach nawet w rejonie Alp śnieżyce były rzadkie. To się zmieniło w ciągu ostatniej doby, gdy nad region dotarł niż genueński niosący ogromne ilości śniegu. Miejscami spadnie nawet 70 cm śniegu, a w górach lokalnie więcej.

Śnieżyce zasypują drogi między Włochami i Austrią. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 25 lutego 2024

Zima zaskoczyła kierowców, śnieżyca zasypała autostradę A22 i A13 we Włoszech i Austrii

W ciągu najbliższej doby najwięcej śniegu dosypie szczególnie w zachodniej i środkowej Austrii, miejscami nawet 20-50 cm, a w górach powyżej 60 cm. Opady największe natężenie będą mieć najbliższej nocy, w sobotę w ciągu dnia zaczną słabnąć. To oznacza, że szybko nie poprawi się sytuacja na drogach w tej części Europy. Regionów nieprzejezdnych będzie znacznie więcej.

Po śnieżycach chwyci mróz. Prognozowana temperatura, 24 lutego 2024

Po śnieżycach chwyci mróz na zasypanych autostradach, luty 2024

Po śnieżycy chwyci mróz. Temperatura w rejonie Alp w kilku krajach spadnie poniżej -20/-10 st. C. To będzie niezwykle trudny czas dla kierowców do czasu nadejścia pomocy i odśnieżenia dróg.

Przeczytaj również: Prognozy powrotu zimy są koszmarne. Śnieg i mróz zaskoczy do marca. To się odbije na przyrodzie

Źródło: DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!