| |
Zagrożenie!
Śnieżyca przejdzie na północy. Spadnie ponad 10-50 cm śniegu. Zima z zawiejami i zamieciami będzie wracać

Śnieżyca przejdzie na północy. Spadnie ponad 10-50 cm śniegu. Zima z zawiejami i zamieciami będzie wracać

Jesteśmy w Polsce obecnie w okresie panowania przeważnie zgniłego wyżu, ale również przyjemnych temperatur zwiastujących przedwiośnie. Sytuacja pogodowa zmieni się jednak w rejonie naszego kraju w drugiej połowie tygodnia gdy dotrze dość głęboki cyklon nad Bałtyk.

Prognozowany cyklon ze śnieżycą i ulewą między południową Norwegią i Szwecją oraz Polską o godzinie 16:00, 17 lutego 2023

Snieżyca na północy Europy w pobliżu Polski, spadnie 10-50 cm śniegu, prognoza opadów 17-18 lutego 2023

Na jego południowym skraju pojawią się opady deszczu i wichury, a na zachodzie i północ od jego centrum przejdą kolejne śnieżyce. Miejscami w kilku krajach spadnie ponad 10-50 cm śniegu. Będą również zawieje i zamiecie śnieżne. Zima ze śniegiem będzie wracać.

Cyklon przejdzie przez północną Europę nad Bałtyk

Prognozy od kilku dni wskazują powstanie cyklonu nad Atlantykiem i następnie jego przesunięcie w rejonie Wysp Brytyjskich nad południową Skandynawię i Bałtyk. W tym czasie wpłynie na pogodę w północno zachodniej, północnej i częściowo środkowej Europie w tym w Polsce. W naszym kraju przyniesie wichury, ulewy i niewykluczone lokalne burze, a na obszarze między południową Norwegią, Krajami Nadbałtyckimi po miejscami Rosję kolejne śnieżyce.

Prognozowany zasięg śnieżycy i ulewy między południową Szwecją i Norwegią, a Polską o godzinie 19:00, 17 lutego 2023

Zima będzie wracać, śnieżyca na północy Europy blisko Polski, prognoza opadów śniegu 17-18 lutego 2023

Przechodzący cyklon ponownie najwięcej śniegu przyniesie miejscami w południowo zachodniej Norwegii i na południu Szwecji. Na tym obszarze spadnie nawet 20-50 cm śniegu, a w norweskich górach lokalnie 100 cm lub więcej. Słabsze opady śniegu do 5-20 cm wystąpią w Krajach Nadbałtyckich po częściowo zachodnią Rosję. 

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w czasie przejścia cyklonu, do godziny 07:00, 18 lutego 2023

Będą śnieżyce w Europie w rejonie Polski, prognoza pokrywy śnieżnej do 18 lutego 2023

Będzie to więc sytuacja podobna do tej sprzed kilku dni, gdy śnieżyca pojawiła się na podobnym obszarze, przy czym niż wtedy był płytki i oddziaływał na mniejszą skalę w tej części Europy. Nie mniej, zima nadal ze śniegiem będzie wracać i nie będą to jej ostatnie podrygi przed nastaniem prawdziwej wiosny.

Prognozowane położenie cyklonu oraz zasięgu śnieżycy w rejonie Polski, godzina 04:00, 18 lutego 2023

Zima ze śniegiem w Europie, będą zawieje i zamiecie śnieżne, prognoza opadów 18 lutego 2023

Załamanie pogody przyniesie cyklon, który wpłynie również na pogodę w Polsce, z tym, że u nas przyniesie głównie opady deszczu oraz zagrożenie ze strony wiatru. Lokalnie mogą wystąpić także burze. Opadów śniegu z jego stref frontowych na ogół w Polsce nie będzie, być może poza lokalnymi wyjątkami przejściowymi, głównie w wysokich górach.

Prognozowana anomalia ciśnienia w środkowej troposferze w obszarze wyżu i przechodzącego niżu nad Bałtykiem o godzinie 01:00, 18 lutego 2023

Cyklon sprowadzi śnieżyce, w północnej Europie w pobliżu spadnie dużo śniegu, prognoza ciśnienia i śniegu 18 lutego 2023

Powrotu zimy do Polski tym razem nie będzie, ale to nie oznacza, że w kolejnych tygodniach nie zdarzą się kolejne jej śnieżne epizody z falami mrozu. Będzie to możliwe, gdyż pod koniec lutego ulegnie rozbiciu wir polarny. Następnie w terminie, od 1, do 5 tygodni zazwyczaj zima uderza w niektórych regionach na półkuli północnej.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!