| |
Zagrożenie!
Silny mróz zbliża się do Polski. Temperatura spadnie do -20 stopni. Mamy dokładne mapy temperatury

Silny mróz zbliża się do Polski. Temperatura spadnie do -20 stopni. Mamy dokładne mapy temperatury

W kierunku Polski rozbudowuje się silny wyż noszący imię Noe. Przyniesie on liczne przejaśnienia i rozpogodzenia na znacznym obszarze kraju, ale będzie również sprowadzać zimną masę powietrza arktycznego i polarnego kontynentalnego. W nocy pojawi się silny mróz. Temperatura miejscami spadnie do -20/-8 st. C., a lokalnie w kotlinach górskich w zastoiskach chłodu mróz może być silniejszy. Zimno będzie szczególnie między 10-13 marca 2022 szczególnie we wschodniej i południowej Polsce. Mamy najnowsze dokładne mapy temperatury, sprawdźmy, gdzie mróz będzie największy.

Silny mróz dotrze do Polski. Prognozowana wyjątkowa ujemna anomalia temperatury w Europie wraz z kierunkiem adwekcji zimnego powietrza, 11 marca 2022

Silny mróz zbliża się do Polski, sprawdzamy najnowsze dokładne mapy temperatury, 11 marca 2022

Strefa opadów śniegu na wschodzie i południu Polski, która zabieliła krajobrazy i spowodowała przyrost pokrywy śnieżnej niebawem zaniknie. Najbliższej nocy 9/10 marca cały obszar kraju dostanie się pod wpływ wyżu i chwyci silniejszy mróz szczególnie na wschodzie i południu w rejonach rozpogodzeń szczególnie od Mazur i Podlasia po Podkarpacie i południową Małopolskę.

Prognozowany mróz w Polsce, 10 marca 2022

Dokładne mapy temperatury, silny mróz w Polsce, 10 marca 2022

Mróz nasili się kolejnej nocy 10/11 marca, gdyż lokalnie temperatura może spaść nawet do -20 st. C., zwłaszcza na południu Małopolski i Podkarpacia. Zimno będzie zwłaszcza w całej wschodniej połowie Polski, bo temperatura na ogół spadnie do -20/-8 st. C. To będzie wyjątkowo niska temperatura jak na tę porę roku. Miejscami nad ranem będzie o około 9-16 st. C. chłodniej od normy wieloletniej dla tej pory roku.

Prognozowany mróz w Polsce, 11 marca 2022

Mróz wraca do Polski, dokładna prognoza temperatury, 11 marca 2022

Silny mróz w nocy szybko nie ustąpi z uwagi na stabilną obecność przeważnie pogodnego wyżu zbudowanego z zimnego powietrza arktycznego i kontynentalnego. Wyż ten będzie nas chronił przed pojawieniem się wichury na zachodzie Europy. Mróz w nocy nadal będzie się utrzymywać w następnych dniach.

Silny mróz prognozowany w Polsce, 12 marca 2022

Dokładna prognoza temperatury w Polsce, mróz będzie silny, mapa temperatury 12 marca 2022

Prognozy temperatury jednoznacznie wskazują, że mróz w omawianym okresie, będzie najsilniejszy na obszarze wschodniej i południowej Polski, zwłaszcza od Podlasia i Mazur przez Mazowsze, Lubelszczyznę po Podkarpacie, Małopolskę i południowe dzielnice Śląska, przy czym najniższe temperatury zanotujemy na południu Małopolski i Podkarpacia.

Prognozowany mróz w Polsce, 13 marca 2022

Mróz w Polsce, dokładna mapa temperatury 13 marca 2022

Przed nami więc poprawa pogody w całym kraju i całkowity zanik opadów wraz z rozbudową wyżu, ale również niskie temperatury w nocy. Sytuacja zacznie się zmieniać od około połowy marca, gdy temperatura wzrośnie szczególnie w ciągu dnia w zachodniej i południowej Polsce, gdy będziemy notować kilkanaście stopni. O tym więcej w kolejnych naszych szczegółowych prognozach.

DobraPogoda24.pl 


Komentarze
Daria

Szkoda, dość mam już tych niskich temperatur. Nie mogę się doczekać wiosny.

09 marzec 2022 - 14:17
Odpowiedz