| |
Zagrożenie!
Silny mróz wraca do Polski. Antycyklon spowoduje mroźne noce. Sprawdzamy najnowsze mapy temperatury

Silny mróz wraca do Polski. Antycyklon spowoduje mroźne noce. Sprawdzamy najnowsze mapy temperatury

Przełom lutego i marca w Polsce przynosi zapowiadany mróz. Temperatury miejscami już spadły do -10 stopni C., ale na tym nie koniec. Kolejne noce będą jeszcze zimniejsze, szczególnie niskie temperatury zanotujemy 1-2 marca 2022. Wówczas temperatury miejscami na wysokości 2m spadną poniżej -10 st. C., a przy gruncie mróz będzie jeszcze większy. Mamy najnowsze mapy temperatury, sprawdźmy, gdzie mróz będzie największy.

Mróz w Polsce. Prognozowana temperatura w nocy, 1 marca 2022. Model GEM

Silny mróz w Polsce, prognoza temperatury w nocy 28 lutego / 1 marca 2022

Po wielu ciepłych tygodniach nastąpił w końcu okres wyraźnie chłodniejszy również względem normy klimatycznej. Aktualnie średnia temperatura dobowa mimo dodatnich wartości w dzień ma ujemną anomalię. Potwierdzają to wszystkie prognozy numeryczne. Temperatury, zwłaszcza nad ranem miejscami będą niższe od normy nawet od 7-10 st. C.

Mróz w Polsce. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 1 marca 2022

Silny mróz wrócił do Polski, prognoza temperatury 1 marca 2022

Po silnej cyrkulacji strefowej z wichurami, ale również napływem łagodnych atlantyckich mas powietrza, wraz z rozbudową i nasunięciem się antycyklonu w rejon Polski zbudowanego z chłodnego powietrza, wrócił mróz w nocy. Sytuacja jest ta możliwa, gdyż w czasie nocnych rozpogodzeń i słabego wiatru, występują naturalne warunki do silnej radiacji, zwłaszcza w dolinach.

Mróz zanotowany w Polsce przy gruncie. 28 lutego 2022

Mróz w Polsce, prognoza temperatury, od 28 lutego, do 2 marca 2022

Zimno zapowiada się również kolejna noc z 1/2 marca. Miejscami zostanie zanotowany dwucyfrowy mróz. Tuż przed nastaniem nowy warto sprawdzić zasięg i rejon występowania zachmurzenia, bo w rejonach rozpogodzeń w głębi kraju należy oczekiwać największych spadków temperatury.

Mróz w Polsce. Prognozowana temperatura z 1/2 marca 2022

Silny mróz w Polsce, prognoza temperatury w nocy z 1/2 marca 2022, mapy temperatury

Na wzrost temperatury zgodnie z naszą prognozą długoterminową, musimy poczekać do okolic 2 dekady marca.

Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, 2 marca 2022

Silny mróz w Polsce, prognoza temperatury 1-2 marca 2022

Nocne przymrozki szybko w Polsce szybko nie ustąpią. W zasadzie przez całą co najmniej pierwszą dekadę marca ujemne temperatury nadal będą bardzo powszechnym zjawiskiem na przeważającym obszarze kraju. W tym czasie nadal będziemy się znajdować w obszarze pola wyżowego, a przez możemy liczyć na dłuższe okresy stabilnej i bezopadowej pogody. Sytuację non stop monitorujemy, w przypadku istotnych zmian, będziemy informować ze stosownym wyprzedzeniem. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!