| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mało opadów i częsty mróz. Wiemy, kiedy wiosenne temperatury będą w Polsce

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Mało opadów i częsty mróz. Wiemy, kiedy wiosenne temperatury będą w Polsce

Ustabilizowanie warunków atmosferycznych, niewiele opadów i częsty mróz w nocy - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Trwały antycyklon, będzie blokował częste przechodzenie frontów i ośrodków niżowych. Opady będą się pojawiać sporadycznie, chwil ze słońcem będzie sporo, a sumy opadów będą niewielkie, często poniżej normy. Niskie temperatury czekają nas szczególnie w najbliższym tygodniu, ale w drugiej połowie prognozy długoterminowej widoczny jest również napływ ciepłego powietrza. Wówczas nadejdzie spodziewany powiew wiosny. Temperatura wzrośnie i zaczniemy notować po kilkanaście stopni.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza temperatury, od 27 lutego, do 14 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza temperatury, od 27 lutego, do 14 marca 2022

Dość chłodno zapowiada się przeważająca część 1 dekady marca. Temperatury w dzień będą dodatnie, ale noce przy dominacji wyżu i rozpogodzeniach będą często z mrozem. Po wielu ostatnich ciepłych tygodniach, kolejny tydzień będzie wreszcie wyraźnie z ujemną anomalią temperatury. Oznacza to, że średnia temperatura dobowa przez chłodne noce, mimo dodatnich temperatur w dzień, będzie niższa od normy klimatycznej dla tej pory roku.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, za okres 28 lutego - 5 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza anomalii temperatury w Polsce i Europie, do 5 marca 2022

Sytuacja ma się zmienić pod koniec pierwszej dekady marca lub w trakcie drugiej dekady marca. Wówczas do Polski z zachodu i południowego zachodu ma napłynąć cieplejsze powietrze, gdyż wyż przesunie się na wschód Europy. W ten sposób zrobi się miejsce do adwekcji łagodniejszego powietrza do zachodniej i centralnej Europy.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie w Europie, do 9 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza ciśnienia w Polsce i Europie do 9 marca 2022

Prognozy wskazują na utrzymywanie się trwalszego układu wyżowego w rejonie Polski w kolejnych dniach prognozy długoterminowej. To oznacza, że okresów z opadami będzie niewiele. Opady jeśli się pojawią, to będą bardzo rozproszone i nieliczne. Sumy tych opadów będą niewielkie. Okresów pogodniejszych lub z umiarkowanym zachmurzeniem, będzie znacznie więcej.

Pogoda długoterminowa. Prognoza sumy opadów w Polsce, do 6 marca 2022

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza sumy opadów w Polsce, do 7 marca 2022

Najbliższy tydzień ma być więc w Polsce dość suchy. Prognozowane umiarkowane opady na południowym wschodzie wystąpią głównie w ciągu najbliższej doby.

Pogoda długoterminowa. Prognoza anomalii temperatury powietrza napływającego do Polski i Europy na wysokości 1,5 km, od 27 lutego, do 6 marca 2022

Trend omawianej prognozy długoterminowej możemy również sprawdzić na wiązkach prognozy numerycznej z prawdopodobieństwem temperatury i opadów. Średnią prognozę przedstawia wiązka czarna.

Pogoda na 16 dni dla Warszawy

Pogoda na 16 dni dla Warszawy, prognoza temperatury do 15 marca 2022, mapy pogodowe

Przed nami więc okres przeważnie stabilnej pogody. Okresów z opadami będzie niewiele. Nocne przejaśnienia i rozpogodzenia w obszarze wyżowym, będą sprzyjać częstemu pojawianiu się przymrozków. Na wzrost temperatury i powiew wiosny musimy poczekać do okolic 2 dekady marca.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!