| |
Zagrożenie!
Silny mróz dotrze do Polski. Temperatura spadnie poniżej -15 stopni. Wiemy, kiedy będzie najzimniej

Silny mróz dotrze do Polski. Temperatura spadnie poniżej -15 stopni. Wiemy, kiedy będzie najzimniej

Do Polski po okresie silnej cyrkulacji strefowej z wichurami wrócił mróz w nocy. Temperatury jeszcze bardziej spadną na przełomie lutego i marca 2022, gdy w rejonie Polski znajdzie się antycyklon z ciśnieniem dochodzącym do 1040 hPa. Liczne przejaśnienia i rozpogodzenia, będą sprzyjać spadkowi temperatury. Miejscami chwyci silny mróz, gdyż temperatura może spaść nawet poniżej -15 stopni C. Na szczęście to ochłodzenie, będzie krótkotrwałe. Sprawdźmy, kiedy mróz w Polsce ma być największy.

Silny mróz wróci do Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Europie, 1 marca 2022

Silny mróz wróci do Polski, zimny przełom lutego i marca 2022, prognoza i mapa temperatury

Mróz w nocy na znacznym obszarze Polski już powrócił, ale największego spadku temperatury spodziewamy się na pod koniec lutego i na początku marca. Temperatura na wysokości 2m może wówczas spaść nawet do -15/-8 st. C., a lokalnie poniżej -15 st. C., zwłaszcza w rejonach podgórskich. 

Mróz przy gruncie zanotowany w Polsce, 24 lutego 2022

Mróz wraca do Polski, najnowsza prognoza temperatury, zimny przełom lutego i marca 2022

Przyczyną spadku temperatury w Polsce, będzie pojawienie się niżu w piątek 25 lutego nad Bałtykiem. Cyklon zaciągnie z północnego zachodu chłodną masę powietrza, która zacznie osiadać w wyżu, czyli antycyklonie który pojawi się nad naszym krajem w najbliższy weekend.

Prognozowane położenie wyżu nad Europą, 28 lutego 2022

Mróz wraca do Polski, antycyklon na przełomie lutego i marca 2022, temperatura spadnie poniżej -15 stopni

Największy mróz czeka nas właśnie około 28 lutego i 1 marca 2022 nad ranem, gdy przeważnie pogodny wyż wpłynie bezpośrednio na warunki pogodowe w Polsce. Aktualne wyliczenia numeryczne oparte o model GEM i ECMWF wskazują, że temperatura w naszym kraju spadnie poniżej -10 st. C., a miejscami nawet poniżej -15 st. C.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 28 lutego 2022 nad ranem

Prognozowany mróz w Polsce, 28 lutego 2022, dokładna mapa temperatury

Przedstawione prognozy temperatury są wstępne i mogą się nieznacznie zmienić, gdyż będą bezpośrednio zależne od wielkości zachmurzenia. Termin wystąpienia największego mrozu może ulec korekcie +/- 1 dzień. Nie zmienia to faktu, że silniejszy mróz w Polsce z pewnością wystąpi.

Wstępnie prognozowany mróz w Polsce, 1 marca 2022 nad ranem

Dokładne prognozy temperatury w Polsce, wraca silny mróz, mapa temperatury 1 marca 2022

Sytuację pogodową oczywiście, będziemy monitorować. W stosownym czasie podamy najnowsze bardzo dokładne prognozy temperatury. Krótko mówiąc, zanim prawdziwa wiosna na dobre rozgości się w Polsce, to jeszcze co pewien okres, będą powracać chłodniejsze okresy. 

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!