| |
Zagrożenie!
Antycyklon zablokuje wichury w Polsce. Ciśnienie wzrośnie do 1040 hPa. Wiemy, kiedy wyż będzie najsilniejszy

Antycyklon zablokuje wichury w Polsce. Ciśnienie wzrośnie do 1040 hPa. Wiemy, kiedy wyż będzie najsilniejszy

Wreszcie mamy dobre prognozy dla osób, które obwiały się przechodzenia nowej wichury w Polsce. Zgodnie z naszymi prognozami długoterminowymi, w drugiej połowie obecnego tygodnia dostaniemy się pod wpływ dość silnego wyżu, czyli antycyklonu, który zablokuje przemieszczanie układów niżowych na wschód Europy. Pogoda zdecydowanie się poprawi. Pojawi się sporo chwil ze słońcem, ale czeka nas zdecydowany spadek temperatury w nocy, gdyż znowu będzie mróz. Ciśnienie wzrośnie maksymalnie do około 1040 hPa. Sprawdźmy na mapach pogodowych, kiedy ciśnienie w Polsce będzie najwyższe.

Polska dostanie się pod wpływ wyżu. Prognozowane ciśnienie około 28 lutego 2022

Antycyklon zablokuje wichury w Polsce. Ciśnienie w wyżu wzrośnie do 1040 hPa, mapa ciśnienie 28 lutego 2022

Zanim dostaniemy się pod wpływ antycyklonu, to jeszcze w środę 23 lutego czeka nas incydent z silnym wiatrem, zwłaszcza na Wybrzeżu, w górach oraz w centrum i na północy Polski związany z niżem Bibi. W kolejnych dniach stopniowo zaczniemy się dostawać od południa i południowego zachodu pod wpływ wyżu. Centrum antycyklonu 26 lutego, będzie się znajdować w rejonie Wysp Brytyjskich, a następnie szybko przesunie się nad rejon Polski. Antycyklon w ten sposób zablokuje układy niżowe nad Atlantykiem i zmieni ich tor na północno wschodni z pominięciem środkowej Europy, ale wróci do naszego kraju mróz w nocy.

Prognozowane położenie wyżu w Europie, 26 lutego 2022

Wyż zablokuje wichury w Polsce, prognoza ciśnienia 26 lutego 2022

Centrum wyżu blisko Polski znajdzie się około 27-28 lutego 2022. Wówczas ciśnienie w centrum antycyklonu wzrośnie do około 1040 hPa. Ciśnienie na obszarze naszego kraju wzrośnie maksymalnie do około 1037-1040 hPa. Najwyższe ma być na północy i północnym wschodzie kraju.

Wyż nad Europą. Prognozowane położenie antycyklonu 27 lutego 2022

Koniec wichur w Polsce, wyż wpłynie na pogodę, ciśnienie wzrośnie do 1040 hPa. Prognoza, 27-28 lutego 2022

Obecności wyżu, będą towarzyszyć liczne przejaśnienia i rozpogodzenia. Chwil ze słońcem w Polsce nie powinno brakować, zwłaszcza między około 27 lutego i 1 marca 2022.

Wstępnie prognozowane położenie wyżu i wysokość ciśnienia w Europie i Polsce, 1 marca 2022

Wyż przyniesie wzrost ciśnienia w Polsce do 1040 hPa. Wichury ustąpią, luty 2022

Będzie to rozbudowany obszar wyżowy ciągnący się od wschodniej Europy przez Polskę po zachodnią Europę. W ten sposób wał wyżowy całkowicie zablokuje wędrówkę głębokich niżów w głąb kontynentu. Ryzyko wichur w Polsce zostanie więc zniwelowane do zera. 

Prognozowane średnie ciśnienie w Polsce i Europie, między 22 lutego i 3 marca 2022

Wichury w Polsce ustąpią, dotrze wyż z wysokim ciśnieniem 1040 hPa. Prognoza ciśnienia w Polsce, od 26 lutego, do 1 marca 2022

Uzbroimy się więc jeszcze w chwilę cierpliwości i zaczekajmy na nadejście wyżu. Pogoda się zdecydowanie ustabilizuje i zacznie być przez pewien okres bardzo monotonna, ale za to bez ekstremalnych zjawisk atmosferycznych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!