| |
Zagrożenie!
Przymrozki w nocy pojawią się w Polsce. Temperatura spadnie do -3 stopni. W tych regionach będziemy skrobać szyby

Przymrozki w nocy pojawią się w Polsce. Temperatura spadnie do -3 stopni. W tych regionach będziemy skrobać szyby

Z wielką niecierpliwością czekamy na ocieplenie, ale zanim będziemy cieszyć się krótkim powiewem babiego lata, to ponownie w Polsce pojawią się nocne przymrozki. Znowu w wielu regionach temperatury spadną do około -3/-1 st. C. szczególnie przy gruncie, ale nie tylko. Ujemna temperatura lokalnie będzie możliwa również na wysokości 2m nad gruntem, zwłaszcza w południowo wschodniej Polsce. Czwartkowy 13.10 poranek miejscami będziemy musieli zaczynać od skrobania szyb w samochodach. Sprawdźmy, gdzie w nocy z 12/13 października pojawią się przymrozki, zwłaszcza nad ranem.

Widoczny na zdjęciu satelitarnym zasięg zachmurzenia nad Polską przed nastaniem nocy i zaznaczony obszar szczególnie narażony na przymrozki. Dane: Eumetsat, godzina 17:45, 12 października 2022

Przymrozki w nocy wrócą do Polski, prognoza temperatury noc 12/13 października 2022

Północna Polska w nocy ze środy na czwartek 12/13.10 będzie na ogół chroniona w wielu regionach przed przymrozkami, gdyż tam w ciągu dnia nasunęło się zachmurzenie warstwowe, jedynie lokalnie w rejonie rozerwania tego zachmurzenia temperatury mogą się zbliżyć do około 0-2 st. C.

Przymrozki zanotowane w Polsce, 12 października 2022 nad ranem

Noc z przymrozkami w Polsce, zanotowana temperatura 12-13 października 2022

Potencjał przymrozków najbliższej nocy w Polsce będzie bardzo zbliżony do poprzedniej nocy. Spodziewamy się spadków temperatury do -3/-1 st. C. Największe ryzyko przymrozków obejmuje wschodnią, centralną i południową Polskę, szczególnie Podkarpacie, Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską i Łódzką po lokalnie częściowo południowe Mazowsze i Górny Śląsk. Na tym obszarze miejscami nowy dzień rozpoczniemy do skrobania szronu.

Prognozowane przymrozki w Polsce, 13 października 2022 o godzinie 07:00

Przymrozki w Polsce, prognoza temperatury noc 12-13 października 2022

Lokalnie ujemna temperatura będzie możliwa również na standardowej wysokości 2m w klatce meteorologicznej, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju.

Prognozowana temperatura minimalna na wysokości 2m, 13 października 2022 nad ranem. Lokalnie temperatura może być niższa

Prognozowane przymrozki w Polsce, mapa temperatury o poranku 13 października 2022

To będzie kolejna noc z temperaturą wyraźnie poniżej normy klimatycznej w Polsce, miejscami o 1-4 st. C., ale w drugiej połowie tygodnia zmieni się kierunek adwekcji powietrza i temperatury również w nocy wzrosną.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 13 października 2022 nad ranem

Zimne noce w Polsce, gdzie będą przymrozki, prognoza temperatury, 13 października 2022

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami na zapowiadany krótki powiew babiego lata w Polsce musimy jeszcze poczekać kilka dni, ale bądźmy cierpliwi. Między 16-18 października zanotujemy miejscami, szczególnie w południowej połowie kraju temperatury osiągające lub przekraczające 20 st. C.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!