| |
Zagrożenie!
Przymrozki i śnieg w prognozach. Ochłodzenie wróci do Polski. Będą jeszcze zimowe epizody

Przymrozki i śnieg w prognozach. Ochłodzenie wróci do Polski. Będą jeszcze zimowe epizody

W Polsce trwa wiosna meteorologiczna, ponadto mamy obecnie również jej astronomiczną, kalendarzową i termiczną odmianę, ale wiele na to wskazuje, że jeszcze przed końcem marca 2023 zdarzą się miejscami zimowe epizody. W prognozach nadal widnieje ochłodzenie, w tym przymrozki, a także miejscami wskazywana jest możliwość wystąpienia opadów śniegu, krupy śnieżnej i deszczu ze śniegiem. Spadek temperatury na szczęście nie powinien być długotrwały.

Ochłodzenie możliwe pod koniec miesiąca w Polsce. Aktualnie prognozowana anomalia temperatury powietrza napływającego do Europy na wysokości 1,5 km, 30 marca 2023

Przymrozki i opady śniegu w prognozach, ochłodzenie wróci do Polski pod koniec marca 2023, będą zimowe epizody

Do około 24-26 marca w poszczególnych regionach Polski utrzyma się wiosenne ocieplenie z temperaturą maksymalną na poziomie kilkunastu st. C., a lokalnie na południu, zwłaszcza w Małopolsce temperatura pierwszy raz osiągnie lub przekroczy 20 st. C. Sytuacja zmieni się pod koniec marca, gdy przechodzący niż w rejonie Polski zacznie zaciągać z północy chłodną masę powietrza.

Wstępnie prognozowane opady śniegu w Polsce, 28 marca 2023

Opady śniegu i przymrozki wrócą do Polski, prognoza opadów śniegu 28 marca 2023

Termin i zasięg wystąpienia opadów śniegu w Polsce jest nadal wstępny, gdyż ostatecznie będzie zależny od dokładnej trajektorii przechodzącego ośrodka niżowego, ale trend ochłodzenia z możliwością zimowych akcentów w ostatnich dniach marca nadal się potwierdza w naszych prognozach od ostatniego wydania prognozy długoterminowej.

Wstępnie prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, 29 marca 2023

Zima ze śniegiem i przymrozkami wróci do Polski, prognoza opadów 29 marca 2023

W zaciąganym chłodnym i wilgotnym powietrzu przy sporym pionowym kontraście temperatury w dolnej troposferze mogą przeważać opady śniegu, ale krupa śnieżna, czy deszcz ze śniegiem również wystąpi. Opady mają pojawiać się przy dodatniej temperaturze więc o trwalszym powrocie prawdziwej zimy nie ma mowy. Będą to jedynie jej epizody.

Wstępnie prognozowane przymrozki w Polsce około 30 marca 2023

Przymrozki i śnieg w prognozach, zima wróci pod koniec marca 2023, prognoza temperatury w Polsce

Ochłodzenie będzie odczuwalne w Polsce, bo zmusi nas ponownie do zmiany garderoby i wystąpi po silnym ociepleniu, gdy temperatury w dzień będą prawdziwie wiosenne. Mimo to, takie ochłodzenia w naszym kraju ma prawo nadal się zdarzać nawet do maja i nie jest czymś wyjątkowym, aczkolwiek statystycznie pod względem temperatur będziemy mówić o ujemnej anomalii.

Wstępnie prognozowana adwekcja chłodnego powietrza z północy na wysokości 1,5 km w głąb środkowej Europy, 30 marca 2023

Ochłodzenie, śnieg i przymrozki wrócą do Polski pod koniec marca 2023, prognoza adwekcji powietrza i temperatury 30 marca 2023

Ostateczny zakres trwania ochłodzenia, w tym dokładnego terminu przymrozków w poszczególnych regionach, jak również pory i miejsca wystąpienia opadów pochodzenia zimowego jest nadal kwestią otwartą. Potwierdza się jednak trend możliwego ochłodzenia w Polsce w ostatnich dniach marca. Prognozy te nadal będziemy weryfikować i informować o szczegółach bardziej precyzyjnie bliżej podanego wstępnego terminu.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!