| |
Zagrożenie!
Będzie eksplozja ciepła w Polsce. Temperatura pierwszy raz przekroczy 20 stopni. Na taką wiosnę czekamy

Będzie eksplozja ciepła w Polsce. Temperatura pierwszy raz przekroczy 20 stopni. Na taką wiosnę czekamy

Z wielkim zaciekawieniem sprawdzamy najnowsze prognozy temperatury na kolejne dni tego tygodnia w Polsce. Pytacie o ciepłą wiosnę i nadal potwierdzamy, że czeka nas pierwsze w tym roku osiągniecie lub przekroczenie progu 20 st. C. Wyjątkowo ciepło w południowych regionach kraju zapowiada się 23-24 marca 2023. Aktualne wyliczenia wskazują nawet na około 22 st. C., ale niewykluczone, że będzie jeszcze korekta prognozy na plus. Będzie to więc okres w pogodzie, który przyniesie pierwsze prawdziwie wiosenne ciepło. Sprawdźmy, gdzie mają być zanotowane najwyższe temperatury.

Eksplozja wiosennego ciepła w prognozach. Przewidywana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 23 marca 2023

Eksplozja ciepła dotrze do Polski, będzie uderzenie wiosny, temperatura przekroczy 20 st. C., prognoza temperatury 23 marca 2023

Od wielu dni zapowiadamy ciepły okres wiosennej pogody w Polsce i faktycznie w ostatnich dniach temperatury w wielu regionach przekroczyły 14-18 st. C., ale pierwszych 20 st. C. jeszcze nigdzie nie odnotowano w tym roku. Było blisko w Tarnowie w pierwszej połowie marca gdy zanotowano 19,1 st. C. na tamtejszej stacji IMGW, ale od tamtej pory ta aktualnie najwyższa temperatura w tym roku na terenie Polski nadal się utrzymuje.

Aktualnie prognozowana temperatura w Polsce, 23 marca 2023

Fala wiosennego ciepła w Polsce, prognoza temperatury 23 marca 2023

Co ciekawe, najnowsze wyliczenia numeryczne wskazują, że najwyższą temperaturę między 23-24 marca w Polsce ponownie zanotujemy na południu kraju w Małopolsce, zwłaszcza w rejonie Tarnowa na słynnym biegunie ciepła lub w rejonie Krakowa. Prognozy wartości maksymalnej ulegają jeszcze korektom, gdyż wszystko będzie zależne od wielkości zachmurzenia, długości większego nasłonecznienia oraz adwekcji ciepłego powietrza niesionego przez wiatr, ale wiele wskazuje na to, że temperatura na poziomie 20-22 st. C., a może nawet o 1 st. C. więcej jest jak najbardziej realna.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 24 marca 2023

Gwałtowne ocieplenie w Polsce, będzie fala wiosennego ciepła, prognoza temperatury 24 marca 2023

Przy takich temperaturach zrobi się bardzo przyjemnie i wiele osób wskoczy w luźniejsze ubrania by poczuć oddech wiosny. Przyroda zacznie śmielej budzić się do życia, gdyż jak zawsze będzie kierować się aktualną termiką, czyli dostosowywać do obecnej pogody.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 24 marca 2023

Silne ocieplenie w Polsce, będzie oddech prawdziwej wiosny, prognoza anomalii temperatury 24 marca 2023

Temperatura maksymalna w Polsce w omawianym okresie będzie średnio o 6-12 st. C. wyższa względem normy wieloletniej z ostatnich 30 lat.

Wstępnie prognozowane przelotne opady w Polsce, 24 marca 2023 w godzinach popołudniowych

Ciepła wiosna w Polsce przyniesie burze, prognoza opadów 24 marca 2023

Czekają nas nie tylko przyjemne wysokie wiosenne temperatury szczególnie w południowej połowie kraju, ale miejscami pojawią się również przelotne opady. Lokalnie mogą wystąpić burze. Zjawiska będą jednak rozproszone, krótkotrwałe i ograniczonym zasięgu. Skorzystajmy z tego pierwszego powiewu prawdziwej ciepłej wiosny, bo już pod koniec marca wróci na pewien okres ochłodzenie i znowu będą powszechniejsze nocne przymrozki. Więcej o pogodzie będziemy informować w naszych najnowszych prognozach pogody podawanych najszybciej jak to jest możliwe.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!