| |
Zagrożenie!
Powietrze arktyczne z przymrozkami wycofa się z Polski. Wkracza ocieplenie, temperatura wzrośnie do 15-20 stopni. Wrócą opady i burze

Powietrze arktyczne z przymrozkami wycofa się z Polski. Wkracza ocieplenie, temperatura wzrośnie do 15-20 stopni. Wrócą opady i burze

Mamy już dość kapryśnego kwietnia 2021 w Polsce, który zapisze się jako najchłodniejszy od 24 lat! Jest to szok dla wielu mieszkańców naszego kraju, bo w ostatnich latach mieliśmy szczęście do bardzo ciepłych kwietni, a w 2018 roku zanotowaliśmy nawet najcieplejszy kwiecień w historii pomiarów. W tym roku mieliśmy jednak wiele dni z ujemną anomalią temperatury, przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej, a także z przymrozkami. Dni z temperaturą osiągającą lub przekraczającą 20 stopni było bardzo mało. Na szczęście kolejny epizod z napływem arktycznego powietrza i nocnymi przymrozkami dobiega końca.

Zimny kwiecień 2021 w Polsce. Anomalia temperatury zanotowana do 27 kwietnia 2021

Przymrozki ustąpią, zimny kwiecień 2021, kiedy będzie cieplej, wkracza ocieplenie do Polski

Przed nami ocieplenie związane ze zmianą kierunku napływu powietrza i przebudową układu barycznego. Już dziś 28.04 temperatura miejscami na zachodzie i południowym zachodzie kraju może wzrosnąć do 17 stopni C. Jeszcze cieplej zapowiada się czwartek 29 kwietnia, gdy temperatura miejscami na południu Polski może wzrosnąć nawet do 18-20 st. C., ale wraz ze wzrostem temperatury napłynie wilgotniejsze i chwiejne powietrze. Miejscami pojawią się przelotne opady i lokalne burze.

Przejściowe ocieplenie w Polsce. Prognoza temperatury, 29 kwietnia 2021

Pogoda, kiedy przymrozki ustąpią i zrobi się cieplej w Polsce

Wraz ze wzrostem temperatury, nie możemy liczyć na stabilną pogodę, bo przez Polskę będą wędrować strefy frontowe z przelotnymi opadami. Pocieszeniem jest fakt, że opady te mają charakter przelotny, a co za tym idzie również ograniczony zasięg. Nie wszędzie popada.

Prognozowane przelotne opady w Polsce, czwartek 29 kwietnia 2021 po południu

Kiedy cieplej w Polsce, prognoza temperatury i opadów 29 kwietnia 2021

Lokalnie mogą się również rozwinąć burze. Na mapie prognozowane energia potencjalna, dostępna drogą konwekcji, 29 kwietnia 2021.

Pogoda, wkracza ocieplenie do Polski, temperatura wzrośnie do 15-20 stopni. 29 kwietnia 2021

Wzrost temperatury wreszcie umożliwi osiągnięcie lub przekroczenie normy klimatycznej dla tego okresu roku.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 29 kwietnia 2021

Przymrozki w odwrocie, wkracza ocieplenie do Polski, prognoza temperatury 29-30 kwietnia 2021

Ciepło zapowiada się noc z czwartku na piątek 29-30 kwietnia 2021. Temperatura miejscami o kilka stopni będzie przekraczać normę wieloletnią.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie o godzinie 02:00, 30 kwietnia 2021

Kiedy cieplej w Polsce, prognoza temperatury 30 kwietnia 2021

Prognozowana temperatura w Polsce, 30 kwietnia 2021

Kiedy będzie cieplej w Polsce, jaka pogoda, 30 kwietnia 2021

W kolejnych dniach utrzyma się podział na cieplejsze południe i południowy wschód kraju oraz chłodniejszy północny zachód. Miejscami będą się pojawiać przelotne opady i niewykluczone burze między większymi przejaśnieniami. O wszystkim będziemy informować w naszych codziennych prognozach pogody. Ponownie temperatura w całym kraju spadnie od około 3 maja.

DobraPogoda24, Meteomodel


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!