| |
Zagrożenie!
Przejdzie front przez Polskę. Śnieg, deszcz i silny wiatr w prognozach. Załamanie pogody już blisko

Przejdzie front przez Polskę. Śnieg, deszcz i silny wiatr w prognozach. Załamanie pogody już blisko

Silny antycyklon przynosi aktualnie w Polsce bardzo wysokie ciśnienie, ale już w prognozach pogody widoczne są kolejne zmiany. Przez nasz kraj przejdzie ciepły front atmosferyczny, który w wielu regionach przyniesie śnieg i deszcz. Załamanie pogody nastąpi w najbliższa sobotę 11 lutego, gdy z północy na południowy wschód będzie się przesuwać strefa frontowa z opadami. Front będzie związany z niewielkim niżem wędrującym znad pogranicza Estonii i Łotwy w kierunku Rosji. Spodziewamy się również nasilenia wiatru. Mocniej powieje szczególnie na północy.

Prognozowana suma opadów w Polsce po przejściu frontu atmosferycznego, do godziny 07:00, 12 lutego 2023

Front atmosferyczny przejdzie przez Polskę, przyniesie śnieg, deszcz i silny wiatr, prognoza opadów do 12 lutego 2023

Wyż Elżbieta przynoszący bardzo wysokie ciśnienie w najbliższych kilkudziesięciu godzinach odsunie się na południowy wschód i umożliwi wkroczenie nad Polskę po dłuższej przerwie frontu atmosferycznego związanego z płytkim niżem. Najnowsze prognozy wskazują, że jego trajektoria będzie bardziej wysunięta o kilkadziesiąt km na północny wschód Europy, a tym samy opadów śniegu na rzecz deszcze będzie mniej niż wskazywały wcześniejsze wyliczenia.

Prognozowany front nad Polską niosący opady i zmianę pogody o godzinie 13:00, 11 lutego 2023

Przejdzie front atmosferyczny i załamie pogodę w Polsce. Prognoza ciśnienia i opadów, 11 lutego 2023

Front będzie przesuwał się z północy na południowy wschód kraju zgodnie z kierunkiem obracania się niżu z centrum nad pograniczem Estonii i Łotwy. Ten niewielki niż wpłynie bezpośrednio na pogodę w Polsce i będzie pierwszym ośrodkiem niżowym po niemal tygodniowej dominacji antycyklonu.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 04:00, 11 lutego 2023

Front i niż zmienianą pogodę w Polsce, prognoza opadów śniegu 11 lutego 2023

Opady z omawianym frontem wkroczą do północnej Polski już w sobotę 11.02 nad ranem. Pojawią się opady deszczu przechodzące na północnym wschodzie w śnieg. Opady będą mieć słabe i umiarkowane natężenie. W ciągu dnia strefa frontowa osłabnie i nieco się dezintegruje i opady zaczną mieć formę bardziej rozproszoną z przewagą deszczu.

Prognoza zasięgu frontu i opadów w Polsce, do godziny 16:00, 11 lutego 2023

Zmiana pogody niebawem w Polsce, przejdzie front ze śniegiem i deszczem, 11 lutego 2023

Najnowsze prognozy wyliczają ponowne uaktywnienie frontu pod wieczór. Opady o umiarkowanym natężeniu od centrum w pasie środkowym kraju będą się coraz bardziej przesuwać na południowy wschód. Z uwagi na dodatnią temperaturę będą przeważać opady deszczu, tylko miejscami deszczu ze śniegiem.

Prognoza zasięgu opadów w Polsce, do godziny 19:00, 11 lutego 2023

Front ciepły przejdzie przez Polskę, spadnie śnieg i deszcz, mapa opadów 11-12 lutego 2023

Na południu i południowym wschodzie w rejonach podgórskich i górskich ponownie zaczną przeważać opady śniegu, gdzie dosypie kolejne kilka cm.

Prognoza zasięgu opadów śniegu i deszczu w Polsce, do godziny 22:00, 11 lutego 2023

Front zmieni pogodę w Polsce, będzie śnieg i deszcz, godzinowa prognoza opadów 11-12 lutego 2023

Przejściu frontu i niżu będą towarzyszyć nie tylko opady śniegu i deszczu, ale również okresami silniejsze porywy wiatru jednak na ogół bez ryzyka silnej wichury na nizinach. Mocniej powieje tylko na północy Polski, zwłaszcza nad morzem.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce do godziny 13:00, 11 lutego 2023

Front i silny wiatr w Polsce, prognoza wiatru 11 lutego 2023

Wiatr nad morzem oraz w głębi wybrzeża miejscami osiągnie w porywach do 60-85 km/h. Silniej lokalnie powieje również wysoko w górach. Na pozostałym obszarze kraju wiatr będzie umiarkowany i chwilami silniejszy, w porywach do 45-55 km/h.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!