| |
Zagrożenie!
 Program Mój Prąd na półmetku. Złożono 100 tysięcy wniosków o dotacje na instalacje fotowoltaiczne

Program Mój Prąd na półmetku. Złożono 100 tysięcy wniosków o dotacje na instalacje fotowoltaiczne

Polacy coraz bardziej przekonują się do energii odnawialnej, zwłaszcza energii słonecznej uzyskiwanej z instalacji fotowoltaicznych. Świadczą o tym dane z programu z programu Mój Prąd. Dzięki programowi Mój Prąd fotowoltaika prosumencka cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. - Złożono już 100 tysięcy wniosków o dotacje na instalacje fotowoltaiczne - poinformował Minister klimatu Michał Kurtyka.

Jeśli chcecie skorzystać z dotacji na instalacje fotowoltaiczną z programu Mój Prąd, to należy się szybko zmobilizować, bo rządowy program z budżetem wynoszącym miliard złotych jest już na półmetku.

Dotacja na instalację fotowoltaiczną, program Mój Prąd na półmetku

Dofinansowanie wnioski program Mój Prąd półmetek programu wnioski do 18 grudnia 2020

Odpowiednie zmiany prawne, dotacja, a także korzyść dla środowiska i domowego budżetu, to wszystko zachęca do stawiania na energię słoneczną. Już obecnie program Mój Prąd ma duży udział w zmianie polskiej energetyki, czyniąc ją bardziej rozproszoną.

Pełniący obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Dominik Bąk poinformował, że co miesiąc montowane są instalacje na dachach, których moc odpowiada jednemu staremu blokowi węglowemu, tak zwanej "dwusetce". Poinformował, że tylko w czerwcu 156 megawatów mocy zainstalowanej pochodziło z instalacji, które zawarto we wnioskach złożonych do NFOŚiGW.

Program Mój Prąd na półmetku. Wpłynęło już 100 tysięcy wniosków

Program Mój Prąd dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej gdzie najwięcej słońca w Polsce

Przeciętnie wniosek o dofinansowanie z programu Mój Prąd obejmuje instalacje o mocy 5-5,5 kilowatów. Dziennie do Narodowego Funduszu wpływa, od 500, do 700 wniosków o dofinansowanie - dodał Bąk.

Z kolei wiceminister klimatu Ireneusz Zyska ocenił, że energetyka prosumencka stała się swego rodzaju "modą" w Polsce, a sektor energetyki słonecznej dynamicznie się rozwija. Przypomniał, że 1 lipca moc zainstalowana PV, czyli fotowoltaiczna, osiągnęła ponad 2 tysiące 100 megawatów. "Polska przeżywa w tej chwili boom inwestycyjny w zakresie przyrostu mocy zainstalowanych PV i ogromna w tym zasługa programu ‘Mój Prąd’”- stwierdził wiceszef resortu klimatu na antenie Polskiego Radia Pr. 1. 

Przypomnijmy, w ramach programu "Mój Prąd” możliwe jest dofinansowanie do 50 procent kosztów budowy instalacji o mocy zainstalowanej od 2 do 10 kW. Maksymalna dotacja, to 5 tysięcy złotych. Wnioski są przyjmowane do 18 grudnia lub do momentu wyczerpania środków.

Zachęcamy do skorzystania z dotacji i zainstalowania instalacji fotowoltaicznej, zwłaszcza, że w Polsce mamy bardzo dobre warunki do produkcji energii elektrycznej ze Słońca. Można się o tym przekonać w naszym wcześniejszym artykule w którym wymieniamy regiony Polski z najlepszymi warunkami całorocznego usłonecznienia.

DobraPogoda24, Ministerstwo Klimatu, Pr. 1 Polskiego Radia


Komentarze
Ułan

W przypadku fotowoltaiki nawet kilka tysięcy dofinansowania robi różnice. Inwestycja jest kosztowna, ale to jednak jedna z najbardziej opłacalnych koncepcji oszczedzania a przede wszystkim niezalezności od cen prądu. W Levadzie maja dodatkowe model vitovolt ze szkłem przeciwodblaskowym, który zapewnia jeszcze większy uzysk

17 lipiec 2020 - 23:14
Odpowiedz