| |
Zagrożenie!
Prognoza sezonowa na zimę 2019/2020. Solidny mróz i śnieg, a może ciepło i plucha?

Prognoza sezonowa na zimę 2019/2020. Solidny mróz i śnieg, a może ciepło i plucha?

Pierwszego grudnia rozpocznie się meteorologiczna zima, która tradycyjnie potrwa do końca lutego. W tym czasie najczęściej przypadają w Polsce najdłuższe okresy z niskimi temperaturami oraz pokrywą śnieżną. Należy jednak zaznaczyć, że zimy w ostatnich latach nie należały do szczególnie chłodnych. Wręcz przeciwnie, przeważnie zapisywały się z dodatnią anomalią, dzięki temu dni z ujemną temperaturą, a także pokrywą śnieżną na nizinach było niewiele.

Jedna z ostatnich bardzo śnieżnych zim na Podkarpaciu w sezonie 2009/2010. Foto: Rzeszów, DobraPogoda24

Prognoza sezonowa na zimę 2019/2020

Dysponujemy wstępnymi prognozami sezonowymi na najbliższą zimę 2019/2020. Jest to perspektywa jeszcze dość odległa, ale mimo to, aktualne prognozy nie pozostawiają złudzeń. Wszystkie miesiące według prognozy europejskiego modelu ECMWF, będą mieć dodatnią anomalię temperatury.

Prognoza sezonowa na zimę, grudzień 2019

Prognoza sezonowa zima grudzień

To oznacza niewiele chwil z silnym mrozem, a wręcz ich ograniczenie do być może kilku dni. Ponadto prognozy wskazują na krótkie okresy z pokrywą śnieżną, ze wskazaniem na jej brak przez większą część meteorologicznej zimy.

Prognoza sezonowa na zimę, styczeń 2020

Prognoza sezonowa zima styczeń

Prognoza sezonowa na zimę, luty 2020

Prognoza sezonowa na zimę luty 2020

Proszę pamiętać, że to wstępne prognozy sezonowe, które mogą się jeszcze diametralnie zmienić. Przed rozpoczęciem grudnia, ponownie sprawdzimy najnowsze wydania prognoz. Pod tym linkiem zobaczysz, jaką mieliśmy zimę w sezonie 2018/2019 na południowym wschodzie Polski.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!