| |
Zagrożenie!
Przymroziło, najzimniej na południu. Kolejna noc 07/08.10 również miejscami mroźna

Przymroziło, najzimniej na południu. Kolejna noc 07/08.10 również miejscami mroźna

Tak, jak przewidywaliśmy, minionej nocy 06/07.10 w wielu regionach kraju powiły się liczne przymrozki. Najniższe temperatury zanotowano na południu i południowym wschodzie Polski. Miejscami była to pierwsza ujemna temperatura od kwietnia. Temperatura na ogół spadła do -5/-1 st. C., lokalnie przy gruncie notowano oczywiście niższe temperatury.

Zanotowane temperatury minimalne na wys. 2m

Temperatura zanotowany przymrozek mapa

Punktowo na standardowej wysokości 2m w klatkach meteorologicznych IMGW notowano jeszcze niższe temperatury. O godz. 06:00 rano temperatura spadła w Jakuszycach (woj. dolnośląskie do -7,3 st. C., a w Kolbuszowej (woj. podkarpackie) do -5,9 st. C. Zupełnie inaczej było nad morzem, gdzie większe zachmurzenie oraz wpływ stosunkowo ciepłej wody ograniczył spadek temperatury do 2-6 st. C. powyżej 0.

Zanotowany przymrozek na naszej stacji w Rzeszowie. Była to pierwsza ujemna temperatura od 20 kwietnia br., gdy zanotowaliśmy -0,7 st. C.

Temperatura przymrozek w Rzeszowie

Kolejna noc 07/08.10 również może być miejscami mroźna, zwłaszcza na wschodzie, południu i południowym wschodzie Polski, bowiem w tej części kraju zachmurzenie ma być najmniejsze.

Prognozowana temperatura o godz. 06:00, 8 października, według modelu WRF ICM

Prognoza przymrozek temperatura mapa

W dalszej części tygodnia temperatura zacznie systematycznie rosnąć, zgodnie z naszą prognozą długoterminową, aż do temperatur przekraczających 20 st. C. w dzień.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!