| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: po ochłodzeniu nadejdą ciepłe dni złotej jesieni

Pogoda na 16 dni: po ochłodzeniu nadejdą ciepłe dni złotej jesieni

Zgodnie z poprzednią prognozą długoterminową, w tym tygodniu nastąpiło znaczne ochłodzenie. Przykładowo, jeszcze 2 października w Rzeszowie zanotowaliśmy maks. 23,5 st. C., a już dzień później 3 października temperatura maks. spadła do 13,2 st. C. Ochłodzenie jeszcze z nami pozostanie, zwłaszcza, że najbliższej nocy 06/07.10 pojawią się liczne przymrozki, szczególnie na wschodzie oraz miejscami w południowej połowie kraju.

Pogoda 16 dni październik prognoza

W kolejnych dniach temperatura zacznie systematycznie rosnąć, aczkolwiek nie będzie to proces od razu zauważalny w całym kraju. Sytuacja powinna się zmienić diametralnie, od około 12-13 października, gdy zacznie do kraju napływać znacznie cieplejsze powietrze.

Wstępnie prognozowana anomalia temperatury na 13 października. Miejscami może być nawet o 10 st. C. względem normy wieloletniej

Pogoda 16 dni anomalia temperatury październik

Jest szansa, że około 12-19 października czekają nas ciepłe i pogodne dni polskiej złotej jesieni o ile nie zaskoczy nas rozwój „zgniłego wyżu”.

Wstępnie prognozowany układ baryczny na 12 października

Prognoza długoterminowa 16 dni mapa

Najwyższych temperatur w tym okresie spodziewamy się w południowej połowie kraju, szczególnie w woj. południowych i południowo - wschodnich, bowiem ten obszar kraju znajdzie się bliżej obszaru wysokiego ciśnienia znajdującego się na południu Europy z tendencją przesuwania na wschód i północny wschód kontynentu.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!