| |
Zagrożenie!
Weekend 5-6.10 z powiewem chłodu. W nocy miejscami przymrozki

Weekend 5-6.10 z powiewem chłodu. W nocy miejscami przymrozki

Przed nami pierwszy weekend października. Jeśli marzycie o spacerze wśród krajobrazów złotej jesieni przy wysokiej temperaturze, to niestety musimy Was zawieść. W kolejnych godzinach, będzie kontynuowana adwekcja chłodnego powietrza.

Prognozowana anomalia powietrza o godz. 14:00, 5 października na wysokości 1,5 km

Prognoza napływu powietrza

W sobotę 05.10 w ciągu dnia spodziewamy się opadów deszczu (pozostałości po byłym huraganie Lorenzo), głównie miejscami w południowej połowie kraju oraz lokalnie na Wybrzeżu. Najmocniej popada, od Dolnego Śląska po Podkarpacie na południu tych województw. W Tatrach dosypie ponad 20 cm śniegu. Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 9, do 14 st. C. (niższa w rejonach podgórskich).

Prognozowana suma opadów do niedzielnego 06.10 południa. Model ALARO / IMGW

Prognoza suma opadów październik

W nocy z soboty na niedzielę 05/06.10, rozpocznie się spływ głównej fali ochłodzenia. Zapowiada się szczególnie zimna noc na północy i północnym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podlasiu, Warmii i Mazurach. W tej części kraju temperatura na pewno miejscami spadnie poniżej 0 st. C. na standardowej wysokości 2m. Na pozostałym obszarze Polski, temperatura będzie zależna od wielkości zachmurzenia, ale i tutaj miejscami również mogą wystąpić przymrozki, z wyjątkiem dzielnic południowo-wschodnich (poza rejonami podgórskimi, szczególnie Podhalem).

Prognozowana adwekcja chłodnego powietrza i jego anomalii, od 4, do 7 października

Prognoza ochłodzenia na weekend

W niedzielę 06.10 na przeważającym obszarze kraju nie powinno padać, spodziewamy się sporo chwil z przejaśnieniami, a nawet rozpogodzenia, zwłaszcza na obszarze, od Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę, Ziemie Łódzką po Mazowsze. Wyjątkiem będzie Wybrzeże i początkowo miejscami dzielnice południowo wschodnie, gdzie mogą się pojawić zanikające przelotne opady. Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 7, do 11 st. C. (chłodniej w rejonach podgórskich). Chłodno zapowiada się również noc z niedzieli na poniedziałek 06/07.10, gdy miejscami zostaną zanotowane przymrozki.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!