| |
Zagrożenie!
Rekordowy były huragan Lorenzo uderzy w wybrzeże Irlandii

Rekordowy były huragan Lorenzo uderzy w wybrzeże Irlandii

25 września burza tropikalna na Atlantyku osiągnęła status huraganu 1 kategorii, który nazwano Lorenzo. W kolejnych dniach huragan zaczął się bardzo intensyfikować, aż 29 września stał się huraganem najwyższej 5 kategorii w skali Saffira - Simpsona. Wówczas generował wiatr słały o prędkości dochodzącej do 260 km/h. Był to najsilniejszy huragan w tej części środkowo - wschodniego Atlantyku w historii pomiarów.

Prognozowany układ baryczny w czwartek 3 października o godz. 14:00

Mapa synoptyczna huragan Lorenzo

Na przełomie września i października Lorenzo skierował się na północny wschód w pobliże Azorów i dalej w rejon Wysp Brytyjskich. Aktualnie po dotarciu nad chłodniejsze wody oceanu (ciepła woda jest głównym motorem napędowym) osłabł do huraganu 1 kategorii z wiatrem ciągłym dochodzącym do 150 km/h.

Prognozowana trajektoria Lorenzo

Prognoza huragan Lorenzo Irlandia

Najnowsze prognozy wskazują, że jutro 03.10 znajdzie się w pobliżu zachodniego wybrzeża Irlandii i tutaj przyniesie najsilniejszy wiatr w porywach przekraczających miejscami 150 km/h, zwłaszcza w nocy z czwartku na piątek 03/04.10.

Prognozowane porywy wiatru w Irlandii, nocą 03/04.10 z czwartku na piątek

Prognoza wiatru huragan Lorenzo Irlandia

Spodziewane są również opady deszczu, ale nie będą one ulewne. Po przejściu nad Irlandią, słabnący cyklon skieruje się przez Anglię nad Kraje Beneluksu.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!