| |
Zagrożenie!

Do Polski wkroczy strefa umiarkowanych i intensywnych opadów 11/12 września

W poprzedniej prognozie długoterminowej (zobacz) wskazywaliśmy, że po krótkim ociepleniu i stabilizacji pogody, około 11/12 września czekają nas zmiany. Sprawdźmy więc najnowsze szczegóły.

Nad Polskę wkroczył chłodny front atmosferyczny niosący dość wąską strefę opadów deszczu, która obecnie zaznacza się przede wszystkim na północnym-wschodzie kraju. Większe zmiany czekają nas późnym popołudniem i wieczorem, gdy znad Czech zacznie wchodzić rozwijająca się fala na froncie niosąca umiarkowane i miejscami intensywne opady deszczu. W ciągu nocy 11/12.09 obszar opadów rozciągnie się od południowo-wschodniej połowy Dolnego Śląska, Opolszczyzny przez Ziemie Łódzką, część Mazowsza po woj. warmińsko-mazurskie i część Podlasia, ze stopniowym przesunięciem na wschód w rejon Górnego Śląska i zachodniej połowy Małopolski. Niewykluczone, że lokalnie w tym czasie zagrzmi.

Prognozowana suma opadów do środowego 13.09 poranka. Model ECMWF (wyd. 00 UTC)

Mapa suma opadów 12 września ECMWF

We wtorek 12.09 z upływem dnia strefa opadów przesunie się bardzo wolno na wschód i południowy-wschód kraju, obejmując obszar od Podlasia przez Mazowsze i Lubelszczyznę po Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie. Ostatecznie opady z dzielnic wschodnich i południowo-wschodnich odsuną się za wschodnią granicę kraju w nocy z wtorku na środę 12/13.09 (najpóźniej na Podkarpaciu).


Komentarze
Alicja

Witam,mam pytanko, jaka będzie cała jesień, czego możemy się spodziewać w październiku i listopadzie. Pozdr i dziekuje że jesteście.

11 wrzesień 2017 - 13:48
Odpowiedz
DobraPogoda24

W ramach ciekawostek po udanej prognozie letniej, przedstawialiśmy amerykańską prognozę sezonową na jesień, ale wrzesień sprawdza się słabo. http://dobrapogoda24.pl/artykul/amerykanska-prognoza-sezonowa-jesien-2017

11 wrzesień 2017 - 14:42
Odpowiedz