| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: apogeum czerwcowego ocieplenia, a kiedy temperatura spadnie?

Pogoda na 16 dni: apogeum czerwcowego ocieplenia, a kiedy temperatura spadnie?

Zgodnie z prognozą długoterminową, kończący się tydzień przyniósł w wielu miejscach kraju pierwszy w tym roku upał (=>30 st. C.). Trend naszej prognozy na kolejny tydzień nie uległ radykalnej zmianie.

Przed nami kontynuacja wysokich temperatur, szczególnie między 10, a 15 czerwca, gdy w sporej części kraju zanotujemy 28-34 st. C., a lokalnie niektóre wyliczenia wskazują w tym terminie na możliwość nawet 35-36 st. C! Będziemy śledzić dane, aby zweryfikować czy faktycznie ta prognoza okaże się trafiona, bowiem model GFS jest znacznie ostrożniejszy i wskazuje maksymalnie do 33 st. C.

Pogoda 16 dni czerwiec

W tych dniach nadal będzie dominować typowo letnia pogoda ze Słońcem, a tylko miejscami pojawi się przerywnik z przelotnymi opadami pochodzenia burzowego (niektóre z nich mogą być silne), dlatego zachęcamy do codziennego sprawdzania prognozy prawdopodobieństwa.

Prognozowana anomalia temperatury w najbliższych 7 dniach

Prognoza anomalia temperatury czerwiec 2019

Radykalniejsza zmiana czeka nas od około 16 czerwca (+/- 1 dzień), gdy przejdzie front z opadami i burzami, za którym w kolejnych dniach napłynie chłodniejsze powietrze.


Komentarze
Dami

Czas najwyższy,żeby upały ustąpiły

09 czerwiec 2019 - 14:47
Odpowiedz
Ben Wwa

U mnie w stolicy - i chyba na większości obszaru kraju - oficjalnie nie było jeszcze w tym roku ani jednego dnia upalnego (z Tmax ≥ 30,0°C). Może nie jestem wybitnie mocny z logiki, ale zastanawiam się jak może ustąpić coś, czego w ogóle jeszcze nie było. ;)

10 czerwiec 2019 - 07:14
Odpowiedz