| |
Zagrożenie!
Minionej doby 29/30.07 strażacy interweniowali ponad 900 razy. Dziś 30.07 kolejne burze

Minionej doby 29/30.07 strażacy interweniowali ponad 900 razy. Dziś 30.07 kolejne burze

Wraz z pojawieniem się upałów w 3 dekadzie lipca, powróciły dość silne burze. Tylko w ciągu minionej doby 29/30.07 jednostki straży pożarnej zostały zmuszone do ponad 900 interwencji. Zdarzenia dotyczyły głównie usuwania setek powalonych drzew oraz wypompowywania wody z zalanych podwórek i domów. Najwięcej interwencji - ponad trzysta - odnotowali strażacy na Mazowszu, a także w województwach lubelskim, łódzkim, wielkopolskim i małopolskim - poinformował Paweł Frątczak - rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Zanotowane wyładowania doziemne w minionych 24 godzinach w Polsce

Zanotowane burze w Polsce mapa ewakuacja obozu harcerskiego

Z uwagi na ryzyko burz, ewakuowano obóz harcerski w Białym Brzegu w województwie świętokrzyskim. Przebywało na nim 268 osób, w tym 230 dzieci. Działania prowadziło siedem jednostek straży pożarnej. Wszyscy uczestnicy obozu zostali przewiezieni do budynku pobliskiej szkoły podstawowej. Jest to kolejna ewakuacja obozu harcerskiego w tym roku. Wcześniejsza miała miejsce w niedzielę 28.07 w Małopolsce.

Nie tylko skutki ulew i porywistego wiatru dały się we znaki strażakom. Tylko wczoraj 29.07 funkcjonariusze gasili blisko pół tysiąca pożarów, w tym prawie 50 płonących połaci lasów - dodał Frątczak. Najwięcej tego typu interwencji przeprowadzono w województwie wielkopolskim, dolnośląskim i mazowieckim. W usuwaniu skutków burz, które przeszły nad wieloma regionami Polski, oraz gaszeniu pożarów uczestniczyło wczoraj prawie pięć tysięcy strażaków z państwowej i ochotniczych straży pożarnych.

W ciągu najbliższej doby 30/31.07 również spodziewamy się burz. Głównym ich zagrożeniem, będą nawalne opady deszczu, które lokalnie mogą prowadzić do podtopień. Sprawdź prognozę prawdopodobieństwa burzowego.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!