| |
Zagrożenie!
Potężna śnieżyca uderzy na północy. Spadnie 60 cm śniegu. To będzie historyczny atak zamieci śnieżnej

Potężna śnieżyca uderzy na północy. Spadnie 60 cm śniegu. To będzie historyczny atak zamieci śnieżnej

Wybuch prawdziwej wiosny fenologicznej opóźnia się nie tylko w Polsce, ale również w USA i Kanadzie. Mało tego, zbliża się historyczna śnieżyca. Meteorolodzy mówią o gigantycznej zamieci śnieżnej, która zapisze się na kartach pogodowych. Ze stanu Montana w USA przez Północną Dakotę po południową prowincję Manitoba w Kanadzie przejdzie niż niosący olbrzymie opady śniegu i silne porywy wiatru. Miejscami spadnie nawet 30-75 cm śniegu. To będzie olbrzymi atak i powrót zimy, jak na pierwszą połowę kwietnia. Silny wiatr spowoduje nawiewanie zasp i paraliż drogowy powodowany przez zamieć śnieżną.

Niż spowoduje śnieżyce i zaciągnie mroźne powietrze z północy. Prognozowana adwekcja temperatury na wysokości 1,5 km na pograniczu USA i Kanady, 15 kwietnia 2022

Historyczna śnieżyca przejdzie przez USA i Kanadę w kanadzie 2022

Kanadyjscy i amerykańscy meteorolodzy twierdzą, że nadchodząca zamieć ma potencjał, aby być najgorszą od dziesięcioleci o tej porze roku. Śnieg na pewno spowoduje paraliż na drogach, a także powszechne braki w dostawie prądu oraz problemy z kontynuacją nauki w szkołach. Historyczna śnieżyca ze stanu Montana w USA przez Północą Dakotę dotrze do południowej prowincji Manitoba w Kanadzie. Swym zasięgiem obejmie również południowo - wschodnie Saskatchewan i północno - zachodnie Ontario. Olbrzymie opady śniegu wystąpię głównie, między 13-15 kwietnia. Prognozy wskazują na przyrost pokrywy śnieżnej, od 30, do 60 cm, aczkolwiek niektóre modele wskazują lokalnie nawet na 65-75 cm!

Prognozowana pokrywa śnieżna na północy USA i południu Kanady, do 15 kwietnia 2022

Olbrzymia śnieżyce i zamieć śnieżna przejdzie przez USA i Kanadę, mapa opadów 13-15 kwietnia 2022

Wartości na powyższej mapie są podawane w calach. Aby łatwiej przeliczyć, to przypominamy, że 1 cal, to 2,5 cm.

Prognozowany mróz w Kanadzie i USA, 13 kwietnia 2022

Opóźniona wiosna, mróz i historyczna śnieżyca w USA i Kanadzie, kwiecień 2022

Ciepłe powietrze zostało zepchane na południe i południowy wschód USA. Na zachodzie i północy USA oraz na znacznym obszarze Kanady nadal występują ujemne temperatury, a na północy Kanady temperatury w nocy spadają dalej poniżej -30 st. C. Niż przemieszczający się z USA do południowej Kanady przyniesie nie tylko historyczne śnieżyce i zamiecie śnieżne, ale również miejscami wystąpią burze śnieżne. Na znacznym wskazanym obszarze spadnie co najmniej 30-40 cm śniegu, a w kilku rejonach może spaść nawet 60-75 cm śniegu. Miejscami może być jednak trudno zmierzyć dokładną ilość opadów śniegu z powodu wiatru i przemieszczającego się śniegu. Szeroki zakres i powolny ruch tej burzy oznacza, że ​​będą to długotrwałe opady. Miejscami może padać przez 48 godzin. 

Prognozowany zasięg i grubość pokrywy śnieżnej w Ameryce Północnej po uwzględnieniu historycznej śnieżycy, 15 kwietnia 2022

Atak śnieżycy i burzy śnieżnej w USA i Kanadzie, kwiecień 2022

Amerykanie, tak jak Europejczycy są zawiedzeni opóźniającym się nadejściem wiosny. Anomalia temperatury w najbliższych dniach nadal będzie wyraźnie poniżej normy szczególnie na obszarze od północnej Kanady przez zachodnią połowę tego kraju po północną, środkową i zachodnią część USA.

Prognozowana anomalia temperatury w Kanadzie i USA, za okres do 21 kwietnia 2022

Historyczna śnieżyca i zamieć śnieżna w USA i Kanadzie, prognoza temperatury i opadów, kwiecień 2022

Pogoda na Ziemi nadal popada ze skrajności w skrajność. O ile w Europie i Ameryce Północnej nadal czekamy na znaczne ocieplenie i nastanie prawdziwej wiosny, o tyle na obszarze od Północnej Afryki przez Bliski Wschód po Pakistan i Indie już występuje ekstremalna fala upałów. Temperatura sięgnęła tam aż 47 stopni C.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!