| Szukaj |
Zagrożenie!

Potężna śnieżyca uderzy na północy. Spadnie 60 cm śniegu. To będzie historyczny atak zamieci śnieżnej

Wybuch prawdziwej wiosny fenologicznej opóźnia się nie tylko w Polsce, ale również w USA i Kanadzie. Mało tego, zbliża się historyczna śnieżyca. Meteorolodzy mówią o gigantycznej zamieci śnieżnej, która zapisze się na kartach pogodowych. Ze stanu Montana w USA przez Północną Dakotę po południową prowincję Manitoba w Kanadzie przejdzie niż niosący olbrzymie opady śniegu i silne porywy wiatru. Miejscami spadnie nawet 30-75 cm śniegu. To będzie olbrzymi atak i powrót zimy, jak na pierwszą połowę kwietnia. Silny wiatr spowoduje nawiewanie zasp i paraliż drogowy powodowany przez zamieć śnieżną.

Niż spowoduje śnieżyce i zaciągnie mroźne powietrze z północy. Prognozowana adwekcja temperatury na wysokości 1,5 km na pograniczu USA i Kanady, 15 kwietnia 2022

Historyczna śnieżyca przejdzie przez USA i Kanadę w kanadzie 2022

Kanadyjscy i amerykańscy meteorolodzy twierdzą, że nadchodząca zamieć ma potencjał, aby być najgorszą od dziesięcioleci o tej porze roku. Śnieg na pewno spowoduje paraliż na drogach, a także powszechne braki w dostawie prądu oraz problemy z kontynuacją nauki w szkołach. Historyczna śnieżyca ze stanu Montana w USA przez Północą Dakotę dotrze do południowej prowincji Manitoba w Kanadzie. Swym zasięgiem obejmie również południowo - wschodnie Saskatchewan i północno - zachodnie Ontario. Olbrzymie opady śniegu wystąpię głównie, między 13-15 kwietnia. Prognozy wskazują na przyrost pokrywy śnieżnej, od 30, do 60 cm, aczkolwiek niektóre modele wskazują lokalnie nawet na 65-75 cm!

Prognozowana pokrywa śnieżna na północy USA i południu Kanady, do 15 kwietnia 2022

Olbrzymia śnieżyce i zamieć śnieżna przejdzie przez USA i Kanadę, mapa opadów 13-15 kwietnia 2022

Wartości na powyższej mapie są podawane w calach. Aby łatwiej przeliczyć, to przypominamy, że 1 cal, to 2,5 cm.

Prognozowany mróz w Kanadzie i USA, 13 kwietnia 2022

Opóźniona wiosna, mróz i historyczna śnieżyca w USA i Kanadzie, kwiecień 2022

Ciepłe powietrze zostało zepchane na południe i południowy wschód USA. Na zachodzie i północy USA oraz na znacznym obszarze Kanady nadal występują ujemne temperatury, a na północy Kanady temperatury w nocy spadają dalej poniżej -30 st. C. Niż przemieszczający się z USA do południowej Kanady przyniesie nie tylko historyczne śnieżyce i zamiecie śnieżne, ale również miejscami wystąpią burze śnieżne. Na znacznym wskazanym obszarze spadnie co najmniej 30-40 cm śniegu, a w kilku rejonach może spaść nawet 60-75 cm śniegu. Miejscami może być jednak trudno zmierzyć dokładną ilość opadów śniegu z powodu wiatru i przemieszczającego się śniegu. Szeroki zakres i powolny ruch tej burzy oznacza, że ​​będą to długotrwałe opady. Miejscami może padać przez 48 godzin. 

Prognozowany zasięg i grubość pokrywy śnieżnej w Ameryce Północnej po uwzględnieniu historycznej śnieżycy, 15 kwietnia 2022

Atak śnieżycy i burzy śnieżnej w USA i Kanadzie, kwiecień 2022

Amerykanie, tak jak Europejczycy są zawiedzeni opóźniającym się nadejściem wiosny. Anomalia temperatury w najbliższych dniach nadal będzie wyraźnie poniżej normy szczególnie na obszarze od północnej Kanady przez zachodnią połowę tego kraju po północną, środkową i zachodnią część USA.

Prognozowana anomalia temperatury w Kanadzie i USA, za okres do 21 kwietnia 2022

Historyczna śnieżyca i zamieć śnieżna w USA i Kanadzie, prognoza temperatury i opadów, kwiecień 2022

Pogoda na Ziemi nadal popada ze skrajności w skrajność. O ile w Europie i Ameryce Północnej nadal czekamy na znaczne ocieplenie i nastanie prawdziwej wiosny, o tyle na obszarze od Północnej Afryki przez Bliski Wschód po Pakistan i Indie już występuje ekstremalna fala upałów. Temperatura sięgnęła tam aż 47 stopni C.

DobraPogoda24.pl

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz