| |
Zagrożenie!
Potężna śnieżyca przejdzie przez Polskę. W wielu regionach spadnie ponad 10-40 cm śniegu. Będzie paraliż na drogach

Potężna śnieżyca przejdzie przez Polskę. W wielu regionach spadnie ponad 10-40 cm śniegu. Będzie paraliż na drogach

Do Polski zbliża się silne załamanie pogody związane z przejściem niżu Pit oraz jego ciepłego i chłodnego frontu atmosferycznego. Spodziewamy się wystąpienia śnieżycy między 3-4 lutego 2023 przesuwającej się z zachodu na wchód i południowy wschód kraju. W co najmniej kilku regionach spadnie ponad 10-40 cm śniegu. Miejscami wystąpią poważne problemy na drogach. Za frontem ciepłym spodziewane są również przejściowo ulewne opady deszczu. Będzie więc bardzo ślisko. Sprawdźmy, gdzie spadnie najwięcej śniegu i biała zima znowu da nam się we znaki.

Najnowsza prognoza przyrostu pokrywy śnieżnej po przejściu niżu Pit, do 4 lutego 2023

Potężna śnieżyca przejdzie przez Polskę, prognoza opadów śniegu do 5 lutego 2023 po przejściu niżu Pit

Strefa frontu atmosferycznego zacznie wkraczać do zachodniej Polski już w piątek 03.02 nad ranem. W zachodnich województwach pojawią się opady deszczu przechodzące w opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Z uwagi na dodatnią temperaturę będzie problem z utworzeniem pokrywy śnieżnej w tej części kraju.

Prognoza zasięgu frontu wkraczającego nad Polskę, do godziny 07:00, 3 lutego 2023

Śnieżny front przyniesie śnieżyce w Polsce, najnowsza prognoza opadów, 3 lutego 2023 o poranku

W trakcie dnia front ze śnieżycą będzie się dalej przesuwał na wschód i południowy wschód Polski, ale za frontem przy dodatniej temperaturze na zachodzie kraju śnieg ponownie zacznie przechodzić w deszcz. Opady na ogół będą mieć umiarkowane i okresami intensywne natężenie.

Prognozowany zasięg frontu ze śnieżycą w Polsce, do godziny 10:00, 3 lutego 2023

Gdzie spadnie śnieg w Polsce, prognoza śnieżycy do godziny 10:00, 3 lutego 2023

Powrót prawdziwej śnieżnej zimy będzie mieć miejsce szczególnie na wysokości Kujaw i województwa pomorskiego przez centrum po dzielnice południowe i południowo wschodnie kraju. W tych regionach Polski w czasie dotarcia frontu i opadów śniegu temperatura będzie się utrzymywać na poziomie -2/+1 st. C., a to oznacza, że śnieg zacznie tworzyć pokrywę śnieżną.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 13:00, 3 lutego 2023

Śnieżyca przejdzie przez Polskę między 3-4 lutego 2023, mamy najnowszą prognozę opadów śniegu

W tym czasie na zachodzie Polski poza Sudetami w cieplejszym sektorze powietrza będzie padać deszcz. Zamiast powrotu zimy, w tej części kraju będzie ulewa coraz bardziej wdzierająca się w głąb kraju.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce, do godziny 16:00, 3 lutego 2023

Gdzie spadnie śnieg, prognoza śnieżycy 3-4 lutego 2023

W piątek 03.02 z upływem popołudnia i wieczorem śnieżny front będzie się rozciągał, od Pomorza Gdańskiego przez częściowo województwo warmińsko mazurskie, mazowieckie, świętokrzyskie po podkarpackie, małopolskie i lokalnie śląskie. Strefa opadów deszczu miejscami sięgnie centrum kraju.

Prognoza zasięgu śnieżycy w Polsce i położenia wypełniającego się niżu Pit o godzinie 19:00, 3 lutego 2023

Niż Pit i śnieżyca w Polsce, prognoza opadów 3-4 lutego 2023

W nocy z piątku na sobotę popada jeszcze szczególnie na południu i południowym wschodzie kraju, aczkolwiek przejściowo w cieplejszym sektorze powietrza pojawi się również deszcz ze śniegiem, ale wraz ze spadkiem temperatury ponownie przejdzie w śnieg. Na drogach będzie bardzo ślisko i niebezpiecznie. W omawianym okresie najwięcej śniegu spadnie miejscami na obszarze, od województwa pomorskiego przez zachodnie dzielnice warmińsko mazurskiego, pogranicze łódzkiego i mazowieckiego, świętokrzyskie po podkarpackie, małopolskie oraz południe śląskiego i lubelskiego. Na tym obszarze w wielu powiatach spadnie do 10-20 cm śniegu. W regionach ościennych opady będą słabsze i spadnie miejscami kilka cm.

Prognoza położenia niżu i zasięgu opadów w Polsce, do godziny 04:00, 4 lutego 2023

Dokładna prognoza śnieżycy w Polsce, gdzie spadnie śnieg 4 lutego 2023

Największy przyrost pokrywy śnieżnej prognozujemy na południu w regionach podgórskich i górskich Małopolski, Podkarpacia i Górnego Śląska. W tej części kraju może spaść powyżej 25-40 cm śniegu. Na drogach dojazdowych do kurortów w górach będzie totalny paraliż na drogach, co przy trwających feriach zimowych oznacza spore problemy. Spodziewamy się również wichury związanej z przechodzącym niżem Pit na zachodzie i południu kraju. W rejonach opadów śniegu w regionach podgórskich będą możliwe dodatkowo zawieje i zamiecie śnieżne.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!