| |
Zagrożenie!
Do Polski wróci słoneczna pogoda i wyższa temperatura. Wyż we wrześniu zapewni dłuższą przerwę od opadów

Do Polski wróci słoneczna pogoda i wyższa temperatura. Wyż we wrześniu zapewni dłuższą przerwę od opadów

Wreszcie mamy dobre wiadomości pogodowe. Okres dominacji odciętego niżu górnego psującego nam pogodę w Polsce przez ponad tydzień dobiega końca. Niż Nick już się wypełnił, ale wcześniej przynosił częste opady deszczu, niską temperaturę oraz opady śniegu w wysokich Tatrach. Jeszcze w środę 1 września jego następca niż Ove, zanikające lokalne opady deszczu może przynieść na wschodzie i południowym wschodzie kraju, ale od zachodu i północnego zachodu zaczniemy się dostawać pod wpływ wyżu z centrum w rejonie Wysp Owczych (poprawę pogody już aktualnie odczuwają turyści i mieszkańcy Pomorza). Wyż w kolejnych dniach września 2021, będzie się stopniowo przesuwać na wschód i północny wschód Europy, w kierunku Skandynawii, a następnie przesunie się na południowy wschód w kierunku wschodniej Europy. W tym czasie wpłynie na warunki pogodowe w Polsce. Przyniesie ustabilizowanie pogody i zanik opadów. Pojawi się sporo chwil ze słońcem, początkowo jednak z umiarkowaną temperaturą, a w nocy przy rozpogodzeniach z możliwymi spadkami do kilku stopni, lokalnie z niewykluczonymi przymrozkami, zwłaszcza przy gruncie.

Do Polski wróci słoneczna i stabilna pogoda w pierwszej dekadzie września. Prognozowane położenie wyżu, 2 września 2021

Opady ustaną, do Polski wróci słoneczna i stabilna pogoda, kiedy będzie cieplej, prognoza położenia wyżu 2 września 2021

Sytuacja zmieni się około 7-9 września, gdy centrum wyżu będzie się znajdować na wschodzie Europy, a zatoka niżowa na zachodzie kontynentu.

Pogoda poprawi się w pierwszej dekadzie września. Prognozowane położenie wyżu, 6 września 2021

Kiedy we wrześniu 2021 zrobi się cieplej, kiedy ustąpią opady, prognoza pogody do 6 września 2021

Wówczas otworzy się korytarz do napływu znacznie cieplejszego powietrza. Wtedy, szczególnie na zachodzie kraju temperatura może wzrosnąć nawet do około 20-26 st. C.

Prognozowane położenie wyżu, 7 września 2021

Czy wróci letnia pogoda we wrześniu 2021 do Polski, prognoza pogody do 7 września 2021

Słoneczna i cieplejsza pogoda wróci we wrześniu do Polski. Wstępnie prognozowana temperatura, 8 września 2021

Kiedy zrobi się cieplej, czy wrzesień 2021 przyniesie poprawę pogody w Polsce

W pierwszej dekadzie września wrócą do Polski temperatury maksymalne na poziomie około 20-26 st. C. Miejscami zrobi się więc ciepło, lokalnie niemal gorąco.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 9 września 2021

Wróci lato we wrześniu 2021 do Polski, prognoza temperatury 9 września 2021

Prognoza długoterminowa na wrzesień 2021 nie ulega zasadniczej zmianie. Miesiąc ten po mokrym i chłodnym sierpniu, ma przynieść w Polsce sumę opadów poniżej normy, a temperatura ma oscylować w pobliżu lub miejscami nieco ponad normę. 

Prognozowana anomalia opadów we wrześniu 2021 w Polsce i Europie

Czy we wrześniu 2021 wrócą wyższe temperatury, czy będzie mniej opadów i więcej słońca

Generalnie, wrzesień ma być miesiącem suchym w Polsce. Możemy więc liczyć na wiele słonecznych i stabilnych dni, gdyż wyż ze wschodniej Europy ma być ośrodkiem dość trwałym.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!