| |
Zagrożenie!
Ochłodziło się i pada śnieg, ale wkrótce wkroczy ocieplenie. W weekend 16-17.02 ponownie miejscami kilkanaście st. C?

Ochłodziło się i pada śnieg, ale wkrótce wkroczy ocieplenie. W weekend 16-17.02 ponownie miejscami kilkanaście st. C?

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami, do Polski wkroczyło krótkotrwałe ochłodzenie z bardzo czystą masą powietrza. Miejscami, głównie na wschodzie i południowym-wschodzie pada śnieg, a na termometrach notujemy przeważnie -1/+3 st. C. (wyższa na zachodzie kraju).

Jeszcze jutro 13.02, z północnego-zachodu na południowy-wschód przejdzie przez Polskę ciepły front atmosferyczny, który na początku będzie przynosił miejscami opady śniegu, ale stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Za frontem napłynie cieplejsza masa powietrza, dlatego na południowym-wschodzie w środę najwyższą temperaturę zanotujemy dopiero w godzinach wieczornych, ale na zachodzie i północnym-zachodzie kraju już w ciągu dnia temperatury miejscami osiągną około 7-10 st. C.

Prognozowany układ baryczny w środę 13.02. Za ciepłym frontem zacznie napływać łagodniejsza i cieplejsza masa powietrza

Mapa synoptyczna 13 lutego

W czwartek 14.02 coraz śmielej do kraju będzie napływać cieplejsza masa powietrza, która ostatecznie skończy ten pseudo-powrót zimy. W tym dniu temperatura maksymalna w kraju osiągnie co najmniej 4-9 st. C. W kolejnych dniach spodziewamy się coraz wyższych wartości.

Wstępnie prognozowana temperatura w sobotę 16.02

Prognoza temperatury mapa

Aktualne najnowsze prognozy wskazują, że w sobotę 16.02 i niedzielę 17.02 temperatura na przeważającym obszarze kraju osiągnie 10-14 st. C., a lokalnie na południu niewykluczone nawet 15-16 st. C. i to przy pogodnym niebie, bowiem spodziewamy się obecności wyżu. Wyjątkiem mogą być miejscami, północne dzielnice kraju, gdzie będzie nieco chłodniej, a w niedzielę na północnym-wschodzie może również przelotnie popadać. Dość wysokie temperatury czekają nas również na początku przyszłego tygodnia. 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!