| |
Zagrożenie!
Upał wycofa się z Polski i środkowej Europy. Wkroczą silne burze i ulewy. Szybkiego powrotu stabilnej pogody nie będzie

Upał wycofa się z Polski i środkowej Europy. Wkroczą silne burze i ulewy. Szybkiego powrotu stabilnej pogody nie będzie

W pogodzie nic nie trwa wiecznie. Po krótkim i silnym ociepleniu nazwanym „bomba ciepła”, gdy zanotowaliśmy pierwszy upał w Polsce w tym sezonie, w kolejnych dniach czekają nas zmiany, które już dziś 12.05 zostaną zapoczątkowane na zachodzie i miejscami na południu kraju. Dostajemy się w obszar obniżonego ciśnienia z którym będą związane ośrodki niżowe i przechodzące fronty atmosferyczne. Co jakiś czas w różnych regionach kraju, będą możliwe przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem i silnymi porywami wiatru. Opady miejscami mogą być ulewne. Ponadto temperatura od 13-15 maja 2021 spadnie, miejscami o ponad 10-12 stopni, w porównaniu do ostatnich gorących dni. Na szybkie ustabilizowanie pogody i powrót wysokich temperatur nie możemy obecnie liczyć. Upał wycofa się nie tylko z Polski, ale także ze środkowej Europy. Gorące powietrze ponownie przesunie się nad Rosję, szczególnie w rejonie Moskwy ponownie zrobi się bardzo ciepło. Upał po chłodnym okresie powróci miejscami do Hiszpanii i Portugalii.

Upał wycofa się z Polski. Kolejne dni z ochłodzeniem, przelotnymi opadami deszczu i burzami. Na mapie wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 22 maja 2021

Pogoda, majowy upał wycofa się z Polski, wkroczy ochłodzenie, będą burze i ulewy, prognoza pogody, od 12, do 22 maja 2021

Ochłodzenie będzie stopniowe, ale odczuwalne. Temperatury w ciągu dnia, będą oscylować w pobliżu lub poniżej normy wieloletniej. Spadek temperatury w całym kraju zanotujemy od czwartku 13.05, ale będzie on od razu bardzo duży.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 13 maja 2021

Pogoda, upał wycofa się z Polski, wkroczą burze i ulewy, temperatura spadnie, prognoza temperatury w Polsce i Europie, 13 maja 2021

W piątek 14.05 spadek temperatury po gorącym i upalnym okresie, będzie już wyraźniejszy. Na ogół temperatura będzie poniżej normy, szczególnie w pasie od zachodu przez centrum po południowy wschód kraju.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 14 maja 2021

Pogoda, wkroczą burze, ulewy i ochłodzenie, kiedy znowu będzie gorąco, prognoza temperatury w Polsce i Europie, 14 maja 2021

Najbliższe opady deszczu i burze w Polsce są spodziewane już dziś 12.05 po południu i wieczorem, miejscami, zwłaszcza na zachodzie i południowym zachodzie oraz na krańcach południowych. Przelotnych opadów (miejscami ulewnych) i burz, w następnych dniach, będzie znacznie więcej w różnych regionach kraju.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce i Europie, do godziny 20:00, 13 maja 2021

Pogoda, burze i opady wracają do Polski, gdzie zagrzmi i popada, 12-13-14-15 maja 2021

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce i Europie, do godziny 14:00, 14 maja 2021

Pogoda, gdzie będą burze i opady w Polsce i Europie, prognoza pogody, 14 maja 2021

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz w Polsce i Europie, do godziny 20:00, 15 maja 2021

Pogoda, kiedy wróci upał do Polski, gdzie będą burze i ulewy, 13-14-15 maja 2021

Jeszcze dziś 12.05, będzie gorąco, szczególnie w centrum i na południu Polski, ale od jutra 13.05 temperatury zaczną spadać. W następnych dniach w rejonach opadów, ochłodzenie będzie najbardziej odczuwalne, ale przymrozków nie musimy się spodziewać. W ciągu dnia na ogół między 14-22 maja 2021, na termometrach zanotujemy maksymalnie w Polsce do około 14-23 st. C. Taka temperatura w tym okresie, nie pozwoli na osiągnięcie dodatniej anomalii klimatycznej. Na ogół temperatura będzie w pobliżu normy lub nieco poniżej.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 12-22 maja 2021

Pogoda, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, do 22 maja 2021

W tym czasie bardzo ciepłe powietrze, będzie zalegać nad Półwyspem Iberyjskim, wschodnią i północno wschodnią Europą, w tym w Rosji. Z uwagi na spodziewane zmienne i dynamiczne warunki pogodowe w Polsce, zalecamy śledzenie naszych codziennych prognoz pogody, w których precyzyjnie wskażemy, w jakich regionach Polski w danym dniu, będzie padać i grzmieć.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!