| |
Zagrożenie!
Gorące i upalne lato w Polsce ustąpi. W prognozach ujemna anomalia temperatury. Wiemy, kiedy będzie ochłodzenie

Gorące i upalne lato w Polsce ustąpi. W prognozach ujemna anomalia temperatury. Wiemy, kiedy będzie ochłodzenie

Do Polski wrócił miejscami upał. Ponownie temperatura oscyluje w pobliżu 30 st. C. Niestety, wraz ze wzrostem temperatury wróciły również burze, lokalnie silne z nawalnymi opadami deszczu, silnym wiatrem i gradem. Generalnie kontynuowany jest trend ciepłego lata w Polsce, bo anomalia temperatury w lipcu w skali kraju o 2,2 st. C. przekracza normę wieloletnią dla tego miesiąca. W prognozach za kilka dni widać jednak znaczne ochłodzenie, które pojawi się szczególnie na początku sierpnia 2021 zgodnie z prognozą długoterminową. Będzie ono nietypowe, bo zwykle w tym czasie w ostatnich latach pojawiała się silna fala upałów.

Upał w Polsce ustąpi. Przełom lipca i sierpnia przyniesie ochłodzenie. Prognozowana minimalna temperatura w Polsce i Europie, jaka może wystąpić między 27 lipca - 5 sierpnia

Pogoda, upał w Polsce ustąpi, pojawi się ochłodzenie na przełomie lipca i sieprnia 2021

Upał w Polsce, będzie jeszcze możliwy miejscami 30 lipca 2021. Później czeka nas spadek temperatury, ale nie będzie on drastyczny, bo nawet w najchłodniejszym dniu na początku sierpnia temperatura maksymalna, będzie osiągać przeważnie 19-24 st. C.

Ujemna anomalia temperatury zacznie się ponownie pojawiać w Polsce 31 lipca 2021

Pogoda, do kiedy będzie upał, czy będzie fala upałów, kiedy ochłodzenie, jaki początek sieprnia 2021 w Polsce

Ochłodzenie poczujemy jednak w nocy, bo przy większych przejaśnieniach i rozpogodzeniach, miejscami będzie nieznacznie powyżej 10 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 2 sierpnia 2021

Pogoda, letnie ochłodzenie, upał w Polsce ustąpi, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie 2 sieprnia 2021

Po wielu tygodniach ciepłego, gorącego i okresami upalnego lata w Polsce utrzymującego się od czerwca, na mapach pojawi się wyraźna ujemna anomalia temperatury, a to w ostatnich altach na początku sierpnia nie zdarzało się często.

Wstępnie prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 2 sierpnia 2021

Pogoda, fala upałów i upał w Polsce ustąpi, na początku sierpnia 2021 ochłodzenie

W tym tygodniu na termometrach, będziemy maksymalnie notować 25-33 st. C. a w nocy miejscami temperaturę minimalną w pobliżu wartości 18-20 st. C., czyli wartości tzw. nocy tropikalnej. Z kolei w czasie ochłodzenie temperatura minimalna, będzie miejscami nieco powyżej 10 st. C., a w dzień na poziomie 18-25 st. C. Spadek temperatury, będzie więc zauważalny po wielu tygodniach, bardzo ciepłego lata.

Wstępnie prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 4 sierpnia 2021

Pogoda, upałwycofa się z Polski, przyjdzie ochłodzenie prognozowana anomalia temperatury 4 sierpnia 2021

Zanim pojawi się ochłodzenie, to wcześniej, będą się pojawiać opady i burze. W najbliższych dniach najczęściej będzie padać na południu oraz we wschodniej połowie kraju. Znaczna część tych opadów, będzie pochodzenia burzowego.

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 5 sierpnia 2021

Pogoda, po upale w Polsce przyjdzie ochłodzenie, prognoza opadów do 5 sierpnia 2021

Gorące i chwilami upalne lato okresowo wycofa się z Polski. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, od 27 lipca, do 4 sierpnia 2021

Generalnie do 30 lipca czeka nas gorące i miejscami upalne lato, przejściowo z burzami. Później temperatura zacznie spadać. Dość chłodno zapowiada się okres, zwłaszcza między około 2-4 sierpnia. Wszystko jednak wskazuje, że upalne lato jeszcze w sierpniu powróci do Polski. O wszystkim, będziemy informować na bieżąco. Wcześniej możecie śledzić trend pogody długoterminowej na wiązkach modelu Ensemble.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!