| |
Zagrożenie!
Pogoda długoterminowa na 16 dni. Gorąco i upalnie, wrócą silne burze. Temperatura spadnie na początku sierpnia

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Gorąco i upalnie, wrócą silne burze. Temperatura spadnie na początku sierpnia

Do Polski wróciło zapowiadane ocieplenie. Ponownie w kraju zrobi się gorąco i miejscami przejściowo upalnie. Gdzieniegdzie okresowo w rejonie przechodzenia stref frontowych z opadami i burzami może być nieco chłodniej, ale na przeważającym obszarze kraju w najbliższym tygodniu poczujemy powrót ciepłego lata - zapowiada najnowsza pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Niestety, wzrostowi temperatur będą towarzyszyć miejscami silne burze, lokalnie z nawałnicami, dlatego warto śledzić, gdzie będą mogły wystąpić, o czym będziemy informować na bieżąco. Generalnie letnia pogoda na znacznym obszarze kraju, szczególnie w jego wschodniej połowie, będzie możliwa przez znaczną część przyszłego tygodnia. Najniższe temperatury będziemy najczęściej notować na północnym zachodzie Polski, szczególnie nad morzem.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana temperatura w Polsce, od 25 lipca, do 9 sierpnia

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognoza pogody dla Polski, od 25 lipca, do 9 sierpnia 2021, będzie upał

Ciepło, chwilami gorąco i upalnie zapowiadają się ostatnie dni lipca, szczególnie między 25-30 lipca 2021. Anomalia temperatury, będzie wtedy wyraźnie powyżej normy wieloletniej.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 25-30 lipca 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, do 30 lipca 2021

Temperatura spadnie okresowo na przełomie lipca i sierpnia, szczególnie na początku pierwszej dekady sierpnia. Na termometrach, będziemy przeważnie notować 19-26 st. C., czyli będzie chłodniej względem wcześniejszych dni, ale nadal to będzie dość ciepły okres lata. Wyjątkiem będą miejscami rejony, gdzie temperatura może chwilowo nie wzrosnąć powyżej 23 st. C., np. nad morzem. Dodatnia anomalia temperatury w tym okresie wyraźnie spadnie na zachodzie i północnym zachodzie kraju.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 25 lipca - 9 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie do 9 sierpnia 2021

Pogoda w kolejnych dniach, będzie zmienna, typowo letnia, bo znajdziemy się między wyżem na wschodzie Europy, a obszarami obniżonego ciśnienia z przechodzącymi frontami atmosferycznymi. Czekają nas zarówno chwile ze słońcem i wysokimi temperatura, jak również okresy z przelotnymi opadami i burzami, aczkolwiek opady i zjawiska atmosferyczne pochodzenia burzowego tradycyjnie, będą mieć ograniczony zasięg w każdym dniu.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane średnie ciśnienie za okres, do 9 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowane ciśnienie w Polsce i Europie, od 25 lipca, do 9 sierpnia 2021 

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce do 2 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana suma opadów w Polsce do 2 sierpnia 2021

Prognozowana suma opadów wskazuje, że najwięcej opadów i burz, będzie tam, gdzie temperatura będzie najwyższa, gdyż powietrze we wschodniej połowie kraju będzie najbardziej niestabilne.

Pogoda długoterminowa na 16 dni. Prognozowane prawdopodobieństwo temperatury i opadów w Warszawie, do 10 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni, prognozowana temperatura i opady w Warszawie, od 25 lipca, do 10 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Rzeszowa, prognoza pogody do 10 sierpnia 2021

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Gdańska

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Gdańska, prognoza pogody od 25 lipca, do 10 sierpnia 2021

Podsumowując, przez znaczną część tygodnia czeka nas przeważnie ciepłe oraz okresami gorące i upalne lato, ale z ryzykiem pojawianie się burz, z ulewnym deszczem silnym wiatrem i opadami gradu, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Miejscami mogą znowu przejść nawałnice, dlatego warto śledzić codzienne prognozy burz. Temperatura po fali upałów spadnie na kilka dni na początku sierpnia.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!