| |
Zagrożenie!
Potężna fala upałów dotrze do Europy. Temperatura w ostatnim tygodniu maja przekroczy 40 stopni

Potężna fala upałów dotrze do Europy. Temperatura w ostatnim tygodniu maja przekroczy 40 stopni

Pogoda w maju 2021, zwłaszcza w Polsce, w tym w środkowej i zachodniej Europie nas nie rozpieszcza. Nadal według pogody długoterminowej, będzie dość chłodno jak na tę porę roku, ponadto w rejonie Wysp Brytyjskich przejdzie cyklon Marco z ulewami i wichurą, ale to nie oznacza, że w całej Europie jest zimno i często deszczowo. Upał co jakiś czas tej wiosny dociera na południe kontynentu. Fala upału utrzymuje się w Hiszpanii i Portugalii, gdzie temperatura ponownie przekracza 30 stopni, jednak niebawem i tam zrobi się chłodniej. Nowa fala upałów dotrze za kilka dni na Bałkany, zwłaszcza do Grecji. Upalnie będzie również na południu Włoch oraz w Turcji i na Cyprze. Jeśli lubicie wysokie temperatury i wylegiwanie się nad morzem, to warto spakować walizkę i poszukać w przyszłym tygodniu lata w tym regionie Europy, bo temperatura będzie przekraczać 30-36 st. C., a miejscami może osiągnąć lub przekroczyć nawet 40 st. C.

W środkowej i zachodniej Europie chłodno i często deszczowo. Na południu Europy zagości upał. Obszar dobrej pogody widoczny na zdjęciu satelitarnym NASA, 19 maja 2021

Pogoda, upał w Europie, będzie gorąco, Włochy, Grecja, Hiszpania, prognoza temperatury, maj 2021

Upalnie w Hiszpanii, temperatura maksymalna zanotowana 19 maja 2021. Dane: Ogimet

Pogoda, upalnie w Hiszpanii, upał również w Europie, maj 2021, prognoza temperatury

Upał utrzyma się jeszcze chwilę miejscami w Portugalii i Hiszpanii, ale za kilka dni również tutaj dotrze chłodniejsza masa powietrza. W tym czasie upalnie zrobi się na Bałkanach.

Prognozowana temperatura w Hiszpanii i Portugalii, 20 maja 2021

Pogoda, gdzie jest upał w Europie, kiedy dotrze do Polski, temperatura 20 maja 2021

Prognozowana temperatura w Hiszpanii i Portugalii, 21 maja 2021

Pogoda, gdzie jest upał w Europie, kiedy będzie cieplej, prognoza temperatury 21 maja 2021

W ostatnim tygodniu maja silna fala upałów ponownie pojawi się na Bałkanach, w tym w Grecji, a także na południu Włoch. Piekące słońce i napływ ciepłej masy powietrza podniesie temperaturę nawet do 35-40 st. C!

Prognozowana temperatura na południu Europy, 24 maja 2021

Pogoda, potężny upał na południu Europy, prognoza temperatury 24-25 maja 2021

Prognozowana temperatura na południu Europy, 25 maja 2021

Pogoda, upał na południu Europy, prognoza temperatury 25 maja 2021

Kto ma czas i środki oraz lubi letnie klimaty, niech wybierze się na południe Europy w ostatnim tygodniu maja, na pewno nie będzie żałować. W Polsce na wzrost temperatury i ustabilizowanie się warunków pogodowych musimy jeszcze poczekać.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!