| |
Zagrożenie!
Potężne tornado uderzyło w Niemczech. Wiatr przewracał samochody i niszczył budynki

Potężne tornado uderzyło w Niemczech. Wiatr przewracał samochody i niszczył budynki

Pogoda w Europie w tym sezonie letnim przynosi cały arsenał ekstremalnych zjawisk, w tym kolejne silne tornada. W Niemczech na północnym zachodzie kraju blisko granicy z Holandią, w poniedziałek 16 sierpnia 2021 roku około godziny 20:12, zeszło tornado w rejonie miejscowości Berumerfehn w gminie Großheide. Zdjęcia, nagrania i relacje świadków przedstawiają uszkodzone dachy i kominy, okna i warstwy izolacji budynków. Widoczne są również częściowo zawalone ściany, zniszczone samochody i przewrócone ciężarówki lub przyczepy kempingowe. Na podstawie szkód, siłę tornada oceniono na F2, czyli wiatr mógł osiągać od 180, do 252 km/h. 

Tornado w Niemczech, 16 sierpnia 2021. Foto: TT Stormchasing DE 

Tornado w Niemczech, 16 sierpnia 2021, siła F2, zdjęcia i nagrania

W mediach społecznościowych zaroiło się od zdjęć i nagrań tornada z Niemiec. Lej powietrza sunący po ziemi był przerażający. Tornado przesuwało się dość szybko.

Zdjęcia tornada w Niemczech, 16 sierpnia 2021

Silne tornado w Niemczech, w niektórych przypadkach przechodziło tuż przed posesją, niszcząc inne zabudowania i budząc niepokój, zagrożenie oraz przerażenie u naocznych świadków.

Przypomnijmy, jest to już kolejne silne tornado w tym sezonie letnim w Europie. Wcześniej, jedno z silniejszych w historii na Starym Kontynencie i najsilniejsze w Czechach, miało miejsce w czerwcu br.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!